• Start
  • Wiadomości
  • Można składać wnioski o jednorazowe stypendia dla uczniów. Do 30 sierpnia

Można składać wnioski o jednorazowe stypendia dla uczniów. Do końca wakacji, 30 sierpnia

Rodzice, opiekunowie prawni lub pełnoletni uczniowie mogą już składać do swoich szkół wnioski o przyznanie Stypendium Prezydenta Miasta Gdańska dla szczególnie uzdolnionych uczniów oraz maturzystów osiągających najwyższy wynik z egzaminu maturalnego. Wymagane dokumenty można dostarczać do 30 sierpnia.
( Publikacja: 07.07.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Ruszył nabór na stypendia dla uczniów pobierających naukę na terenie Gminy Miasta Gdańska. Nz. gala wręczenia stypendiów dla uczniów za osiągnięcia w nauce w 2019 roku

Ruszył nabór na stypendia dla uczniów pobierających naukę na terenie Gminy Miasta Gdańska. Nz. gala wręczenia stypendiów dla uczniów za osiągnięcia w nauce w 2019 roku
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

Stypendia przyznawane są w łącznie 5 kategoriach, w tym za osiągnięcia edukacyjne i sportowe, oraz dla uczniów z wybitnymi talentami. Szczegółowy regulamin wraz z wprowadzonymi zmianami oraz wniosek o przyznanie stypendium dostępne są online, do pobrania TUTAJ.

Złożone wnioski są rozpatrywane przez Radę Pedagogiczną szkoły oraz zostają uzupełnione przez wychowawcę ucznia. Następnie szkoła wnosi do Prezydenta Miasta Gdańska o przyznanie jednorazowego stypendium, wprowadzając dane do systemu elektronicznego przeznaczonego do realizacji procesu.

Termin wprowadzania danych z wniosków przez szkoły do systemu elektronicznego upływa z dniem 20 września.

Oprac. AO

Jak być przedsiębiorcą? Obóz dla młodzieży Innovation Camp. Zapisy tylko do 15 lipca