• Start
  • Wiadomości
  • Jak być przedsiębiorcą? Obóz dla młodzieży Innovation Camp. Zapisy tylko do 15 lipca

Jak być przedsiębiorcą? Obóz dla młodzieży Innovation Camp. Zapisy tylko do 15 lipca

Wakacje to nie tylko “sport, zabawa oraz gry”. Ci, którzy nie chcą spędzić czasu wolnego leżąc jedynie na plaży, a po 1 września błysnąć przed znajomymi w szkole nową wiedzą i umiejętnościami, powinni zapisać się na Innovation Camp. To organizowany w sierpniu przez Inkubator Starter w Gdańsku pięciodniowy obóz przedsiębiorczości i kreatywności. Termin zgłoszeń mija 15 lipca.
07.07.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Młodzież podczas Innovation Camp będzie rozwiązywać realne problemy, z które spotykają w biznesowej rzeczywistości gdańskie firmy
Młodzież podczas Innovation Camp będzie rozwiązywać realne problemy, z którymi spotykają się w biznesowej rzeczywistości gdańskie firmy
mat. prasowe: Inkubator Starter
W wydarzeniu, w dniach 22-26 sierpnia, może wziąć udział młodzież w wieku 15–19 lat (rocznikowo), ucząca się i mieszkająca w Gdańsku albo działająca na rzecz miasta. 
 
Nabór na Innovation Camp trwa do 15 lipca. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń
 
Koszt uczestnictwa to 250 zł. W tej cenie zapewnione jest m.in. pełne wyżywienie, ubezpieczenie, przejazdy podczas wizyt studyjnych oraz niezbędne materiały podczas warsztatów.
 
Podczas Innovation Camp młodzi ludzie w zespołach będą rozwiązywać wyzwania biznesowe, czyli wyselekcjonowane, rzeczywiste problemy, z którymi mierzą się na co dzień firmy i instytucje związane z Gdańskiem. 
 
- Celem, który przyświecał nam na etapie powstawania koncepcji obozu, było stworzenie dla młodzieży przestrzeni, w której będzie mogła wykorzystać i rozwinąć swoje umiejętności, talenty i zainteresowania, a dodatkowo poznać fajnych ludzi. Dzięki ciekawej formule innovatonu uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, od czego zależy sukces w biznesie i biznesowa atrakcyjność miasta, a podczas zajęć wypracować rozwiązania na realne wyzwania – wyjaśniła koordynatorka Innovation Camp Joanna Łaszcz.
 
Atrakcyjnie zapowiadają się wizyty studyjne w siedzibach gdańskich przedsiębiorstw. 
 
Wśród firm, które zaproszą do siebie młodzież, będzie m.in. InvestGDA, spółka samorządu gdańskiego, która od kilkunastu lat wspiera rozwój gospodarczy miasta.
 
- Będziemy chcieli pokazać młodzieży, jak twórczy jest proces kreowania nowych inwestycji na terenie Gdańska. Myślę, że obóz może być szansą pokazania uczestnikom ciekawych doświadczeń, jakie ma nasz zespół i na próbę włączenia młodzieży w ten proces. Jesteśmy ciekawi, jakie pojawią się pomysły i czym młodzi ludzie nas zaskoczą - powiedziała Monika Bogdanowicz, specjalistka Zespołu Marketingu InvestGDA.
 
Innovation Camp odbędzie się w siedzibie Inkubator Starter na Przymorzu, przy ulicy Lęborskiej 3b
 
oprac. RP

 

 

TV

Ceremonia otwarcia Mistrzostw Europy w Wioślarstwie Morskim