Z ekipy mistrza Polski do domu. Moustapha M’Baye nowym środkowym Trefla

- Wracam do Gdańska, do mojego domu. Jestem stąd, tu się wychowałem, więc jest to dla mnie coś więcej niż tylko powrót - mówi Moustapha M'Baye, 32-letni środkowy, który w ostatnich dwóch latach z Jastrzębskim Węglem zdobywał mistrzostwo Polski i wicemistrzostwo Ligi Mistrzów. Kontrakt z Treflem został podpisany na trzy lata.
05.06.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Na zdjęciu widać uśmiechniętego mężczyznę ubranego w czarną koszulkę polo z logo Gdańsk  i kilkoma innymi naszywkami. W tle znajduje się zielony krajobraz z drzewami i niebem.
Moustapha M’Baye związał się z Treflem Gdańsk trzyletnim kontraktem
fot. Trefl Gdańsk / 058sport.pl

Urodzony gdańszczanin

Moustapha M’Baye jest rodowitym gdańszczaninem, urodził się w styczniu 1992 roku. Ma 198 cm wzrostu, gra na pozycji środkowego.

Karierę sportową zaczynał w grupach młodzieżowych Trefla Gdańsk, a następnie w sezonach 2011/2012 - 2014/2015 grał w seniorskim zespole. W kolejnych latach reprezentował barwy takich drużyn, jak: Krishome KPS Września, PSG KPS Siedlce, AZS Częstochowa, PSG Stal Nysa czy Cuprum Lubin. W połowie sezonu 2022/2023 dołączył do ekipy Jastrzębskiego Węgla i grał tam przez 1,5 roku. 

Bartłomiej Mordyl i Rafał Sobański nowymi siatkarzami Trefla

Mistrzostwa Polski, wicemistrzostwo Ligi Mistrzów

32-letni M’Baye ma na swoim koncie sukcesy. Po pierwsze trofea sięgnął z Treflem Gdańsk w 2015 roku zdobywając Puchar Polski oraz wicemistrzostwo Polski. W 2017/2018 z AZS Częstochowa wygrał pierwszą ligę, podobnie ze Stalą Nysa - w sezonie 2019/2020.

Największe triumfy święcił z Jastrzębskim Węglem, zdobywając dwa tytuły mistrza Polski i dwukrotne wicemistrzostwo Ligi Mistrzów.

Wraca do Gdańska po 10 latach

- Wracam do Gdańska, do mojego domu. Jestem stąd, tu się wychowałem, więc jest to dla mnie coś więcej niż tylko powrót. Minęła prawie dekada, wiele rzeczy się zmieniło, ale także ja się zmieniłem. W pewnych aspektach dojrzałem, nabrałem również doświadczenia na polskich i europejskich parkietach. Nie mogę się doczekać, by rozpocząć już nowy sezon i sięgać z drużyną po wspólne cele – mówi Moustapha M’Baye. 

- To niezwykle pozytywny i inteligentny zawodnik, który w ostatnich sezonach potwierdził swoje umiejętności i talent – mówi o nowym środkowym Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk. – Ostatnie dwa sezony w Jastrzębiu były zwieńczeniem jego pracy. W wielu spotkaniach, w kluczowych momentach okazywał się „game changerem”. 

Kontrakt z Treflem został podpisany na trzy lata. 

Budowa nowego Trefla rozpoczęta. Mariusz Sordyl trenerem gdańskich siatkarzy

Kto już jest w Treflu

Po sezonie 2023/2024 z Trefla odeszła większość kluczowych zawodników. Na razie w kadrze jest dziesięciu siatkarzy. 

Ważne kontrakty mają: atakujący Aliaksei Nasevich, rozgrywający: Lukas Kampa, Kamil Droszyński, środkowy Janusz Gałązka, przyjmujący: Piotr Orczyk, Jakub Czerwiński, libero Voitto Koykka.

Nowe kontrakty podpisali: przyjmujący Rafał Sobański, środkowy Bartłomiej Mordyl i Moustapha M'Baye.

 

TV

Huczne obchody 50-lecia Zaspy