Budowa nowego Trefla rozpoczęta. Mariusz Sordyl trenerem gdańskich siatkarzy

Od sezonu 2024/2025 seniorską drużynę Trefla Gdańsk poprowadzi Mariusz Sordyl. – Jego doświadczenie, wiedza i pasja do siatkówki są niepodważalne, co czyni go idealnym kandydatem do kierowania naszym zespołem w nadchodzących wyzwaniach – mówi Dariusz Gadomski, prezes gdańskiego klubu. – Trefl Gdańsk to nowoczesny, świetnie zorganizowany klub z wyjątkową atmosferą – dodaje nowy szkoleniowiec.
21.05.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Siwawy mężczyzna w bluzie dresowej
Mariusz Sordyl związał się z Treflem Gdańsk trzyletnim kontraktem
fot. Trefl Gdańsk / 058sport.pl

Trefl pożegnał się z większością zawodników  

Trefl Gdańsk sezon 2023/2024 zakończył na szóstym miejscu. Przed zakończeniem rozgrywek było wiadomo, że umowę z klubem przedłużył Lukas Kampa, rozgrywający i kapitan drużyny. 

Lukas Kampa kolejny sezon w Treflu. - Nie wyobrażam sobie lepszego miejsca

Po zakończeniu sezonu klub systematycznie informował o kolejnych rozstaniach z zawodnikami. Pożegnano Karola Urbanowicza, Mikołaja Sawickiego, Jana Martineza Franchi, Patryka Niemca, Kewina Sasaka, Dawida Pruszkowskiego i Jordana Zaleszczyka. Po dwóch latach pracę w Treflu zakończył także trener Igor Juričić

Nowy trener 

We wtorek, 21 maja, poinformowano, że nowym szkoleniowcem Trefla Gdańsk będzie Mariusz Sordyl

To były siatkarz, który występował także w reprezentacji Polski. Jest trzykrotnym zdobywcą Pucharu Polski (1991,1992,1995) oraz złotym (1991, 1992) i srebrnym (2004) medalistą ligi polskiej. 

Po zakończeniu kariery zawodniczej został trenerem. W latach 2005-2008 pełnił funkcję drugiego w AZS-ie Olsztyn, w latach 2008-2010 objął stanowisko głównego szkoleniowca w tym klubie. W 2011 i w latach 2018-2019 pracował również z reprezentacją Polski juniorów. Doświadczenie trenerskie zdobywał także zagranicą. Prowadził kluby w Rumunii (Remat Zalău), Katarze (Al Ahli Ad-Dauha), Turcji (Jeopark Kula Belediyespor, Fenerbahçe SK), na Ukrainie (Epicentr-Podolany Horodok).

W 2012 roku Mariusz Sordyl poprowadził rumuńską drużynę Remat Zalău po Puchar Rumunii oraz złoto ligi, a rok później po brąz. Następnie, w 2019 roku razem z klubem Fenerbahçe SK, gdzie również pełnił funkcję pierwszego trenera, zdobył Puchar Turcji oraz złoto ligi tureckiej. Natomiast ukraiński zespoł Epicentr-Podolany Horodok pod jego wodzą zdobył złoto (2022) i srebro (2023) ligi ukraińskiej oraz Puchar Ligi Ukraińskiej (2022).

Cel? Sukcesy i zgrana grupa 

– Powrót do najlepszej ligi świata po trzynastu latach wzbudza we mnie wiele emocji. Przede wszystkim odczuwam ekscytację i determinację. Trefl Gdańsk to nowoczesny, świetnie zorganizowany klub z wyjątkową atmosferą, którą tworzą wspaniali kibice. Co więcej, Gdańsk jest miastem o bogatej historii, dynamicznie rozwijającym się i pełnym uroku, co tworzy doskonałe warunki do pracy i życia – mówi Mariusz Sordyl, nowy szkoleniowiec Trefla. – Moim celem jest stworzenie zespołu, który nie tylko będzie odnosić sukcesy na boisku, ale także będzie stanowić spójną i zgraną grupę. Chcę, aby każdy zawodnik czuł się częścią czegoś wyjątkowego, abyśmy wspólnie budowali drużynę, z której każdy będzie dumny. Ważne jest dla mnie, aby Trefl Gdańsk nie tylko wygrywał mecze, ale także reprezentował wartości takie jak szacunek i profesjonalizm. 

– Jestem niezwykle szczęśliwy, że dziś mogę oficjalnie powitać nowego trenera „gdańskich lwów": Mariusza Sordyla. Jego doświadczenie, wiedza i pasja do siatkówki są niepodważalne, co czyni go idealnym kandydatem do kierowania naszym zespołem w nadchodzących wyzwaniach – mówi Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk. - Mariusz Sordyl to nie tylko świetny szkoleniowiec, ale także znakomity mentor i przywódca. Jego podejście do pracy z zawodnikami, zdolność do motywowania oraz umiejętność wydobycia z nich maksimum potencjału są cechami, które w pełni odpowiadają naszym ambicjom i filozofii klubu. Jestem przekonany, że pod jego wodzą nasza drużyna będzie rozwijać się dynamicznie, osiągając nowe sukcesy i zapewniając kibicom niezapomniane chwile.

Mariusz Sordyl związał się z Treflem Gdańsk trzyletnim kontraktem.

 

TV

Wielka Parada Miast na otwarcie Zjazdu Hanzy w Gdańsku