Lukas Kampa kolejny sezon w Treflu. - Nie wyobrażam sobie lepszego miejsca

- Rozgrywający Lukas Kampa przedłużył kontrakt w Treflu Gdańsk. Zawodnik związał się z klubem nową, roczną umową. - Jestem bardzo szczęśliwy, że ponownie otrzymałem zaufanie od klubu - mówi Lukas Kampa. - Mieszkamy w Gdańsku już od kilku lat i nie wyobrażam sobie lepszego miejsca dla mnie i mojej rodziny.
26.03.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Mężczyzna w stroju sportowym stoi z założonymi rękoma
Lukas Kampa
fot. Trefl Gdańsk

Rozgrywający z sukcesami

Lukas Kampa to reprezentant Niemiec, w tym roku (29 listopada) skończy 38 lat, ma 195 cm wzrostu, gra na pozycji rozgrywającego. Do Trefla Gdańsk dołączył w sezonie 2021/2022, po pięciu latach gry w Jastrzębskim Węglu. Od samego początku stał się bardzo ważnym elementem gdańskiej drużyny, od tego sezonu pełni także funkcję kapitana zespołu.

Ma na swoim koncie sporo sukcesów, m.in.: siedem medali mistrzostw kraju, a także tytuły najlepszego gracza na swojej pozycji podczas mistrzostw świata 2014 oraz kontynentalnych kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich 2020. W tym roku - na przełomie lipca i sierpnia - z reprezentacją Niemiec zagra podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Nowa roczna umowa

Nowa umowa między gdańskim Treflem a niemieckim siatkarzem została podpisana na sezon 2024/2025. 

- Oczywiście bardzo się cieszę, że mogę zostać w Gdańsku na kolejny rok. Moim celem było przedłużenie kontraktu i jestem bardzo szczęśliwy, że ponownie otrzymałem zaufanie od klubu. Nadal mam wielkie sportowe cele i na boisku dam z siebie wszystko, abyśmy mogli wspólnie przeżywać wielkie chwile. Atmosfera i klimat panujące w zespole i klubie są wyjątkowe i niespotykane. Jestem wdzięczny i dumny, że kolejny rok będę mógł reprezentować barwy gdańskiego Trefla - mówi Lukas Kampa, który dodaje, że duże znaczenie w podpisaniu nowej umowy miał aspekt osobisty. - Mieszkamy w Gdańsku już od  kilku lat i nie wyobrażam sobie lepszego miejsca dla mnie i mojej rodziny. Tu jest nasz dom, tu jest nasze życie. Nasi synowie chodzą tu do szkoły, mamy wielu znajomych, a mieszkanie nad morzem to spełnienie naszych marzeń.

- Jestem niezmiernie zadowolony z przedłużenia kontraktu z Lukasem, który jest kluczowym zawodnikiem naszego zespołu. Jego umiejętności, doświadczenie i determinacja są nieocenione na boisku, a także w szatni, gdzie pełni rolę lidera. Dziękujemy Lukasowi za zaufanie i zaangażowanie oraz za wspólną wizję sukcesu. Jesteśmy pewni, że kolejny sezon przyniesie nam wiele radości - komentuje Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk. 

 

TV

W zoo zamieszkały dwa lemury