• Start
  • Wiadomości
  • Młodzi gdańszczanie wystąpili w filmie przeciw hejtowi, agresji i osamotnieniu. ZOBACZ

Młodzi gdańszczanie wystąpili w filmie przeciw hejtowi, agresji i osamotnieniu. ZOBACZ

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku zachęca dzieci i młodzież do obejrzenia krótkiego filmu, którego bohaterowie - młodzi gdańszczanie - podpowiadają m.in. jak ustrzec się w codziennym życiu przemocowych zachowań i jak na nie reagować. Całość zrealizowano w ramach projektu „Kochaj - nie krzywdź!”. 
11.01.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
- W bardzo prosty sposób młodzi aktorzy pokazują „różne odcienie” rówieśniczych relacji - mówi Małgorzata Niemkiewicz, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Nz. gdańskie dzieci, które zagrały w filmie
- W bardzo prosty sposób młodzi aktorzy pokazują „różne odcienie” rówieśniczych relacji - mówi Małgorzata Niemkiewicz, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Nz. gdańskie dzieci, które zagrały w filmie
Kadr z filmu

 

Ten edukacyjny i profilaktyczny film powstał w ramach realizacji projektu „Kochaj - nie krzywdź!, gdańskiego MOPR. Projekt zakłada podjęcie kompleksowych działań zwłaszcza profilaktycznych m.in. na rzecz dzieci, młodzieży i rodziców, przeciwdziałających problemowi agresji w rodzinie.

 

Szacunek, tolerancja, akceptacja

Film, na zlecenie Ośrodka, przygotowali specjaliści Gdańskiego Stowarzyszenia „Jaś i Małgosia”. W rolach głównych wystąpiły gdańskie dzieci.

- W bardzo prosty sposób młodzi aktorzy pokazują „różne odcienie” rówieśniczych relacji - mówi Małgorzata Niemkiewicz, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. - Opowiadają m.in. o sytuacjach konfliktowych, które w efekcie mogą prowadzić do niepożądanych, przemocowych zachowań np. wśród nastolatków. Czasem złośliwa uwaga może prowadzić do tragedii, destrukcyjnie wpłynąć na adresata i zdeterminować także jego dorosłe życie.

Jednocześnie młodzi aktorzy wskazują, jak ważne w życiu i kontaktach są: wzajemna pomoc, szacunek, tolerancja, zrozumienie potrzeb drugiego człowieka. Całość realizacji uzupełnia informacja, gdzie jest dostępne wsparcie życzliwych i kompetentnych ludzi z przyjaznych, specjalistycznych organizacji i instytucji.

 

ZOBACZ:

 

Przeciwko przemocy - rodzic z dzieckiem

Filmik został przesłany do szkół. Chodzi bowiem o to, aby obejrzeli go zwłaszcza młodzi: gdańszczanki i gdańszczanie. Warto też, żeby zainteresowali się nim rodzice i opiekunowie.

Projekt „Kochaj - nie krzywdź” dofinansowano ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w Warszawie w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”, w wysokości 90 000 zł. Całkowita wartość projektu wynosi 129 100 zł.