Maraton Sierpniowy na rolkach na trzech dystansach. W maratonie najlepsi Łotysze

W sobotę, 27 sierpnia, w Gdańsku odbył się Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy - jedna z największych w Polsce imprez rolkarskich. Rywalizowano na dystansie maratońskim (42 230), półmaratońskim (21 230) oraz fitness (10 700). W maratonie zwyciężyli Reinis Znotins oraz Agate Priedite, oboje z Łotwy.
( 27.08.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Start i meta były usytuowane przy budynku AmberExpo
Start i meta były usytuowane przy budynku AmberExpo
fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

Trasa biegła po ul. Marynarki Polskiej

Poprzedni rolkarski Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy odbył się w 2019 roku. W organizacji zawodów w kolejnych dwóch latach przeszkodziła pandemia koronawirusa. Udało się w tym roku.

Rywalizacja odbywała się na dystansie maratońskim (42 230), półmaratońskim (21 230) oraz fitness (10 700). Start i metę zlokalizowano przy AmberExpo, trasa została usytuowana na ul. Marynarki Polskiej. 

Zawody odbywały się w sobotę, 27 sierpnia, o godz. 10.00 wyścigami dzieci. Dorośli na starcie pojawili się o godz. 14.00. 

Trzy dystanse dorosłych

Maratończycy mieli do pokonania 8 pętli (jedna pętla ma niewiele ponad 5 km), półmaratończycy 4 pętle, uczestnicy biegu fitness - 2 pętle. 

W maratonie zwyciężyli Reinis Znotins oraz Agate Priedite, oboje z Łotwy. W półmaratonie najszybsi byli Łukasz Flejszer i Natalia Sarzała, z Gostynina. We wspólnym biegu kobiet i mężczyzn na dystansie fitness triumfował Grzegorz Boba z Wielkiej Brytanii. 


ZOBACZ ZDJĘCIA Z ZAWODÓW

 

WYNIKI XII Maratonu Sierpniowego im. Lecha Wałęsy