Luty to czas dni otwartych w gdańskich podstawówkach

W piątki i soboty (począwszy od 10 i 11 lutego) w poszczególnych szkołach podstawowych odbędą się otwarte spotkania z rodzicami i opiekunami 6 i 7- latków. Swoje drzwi otworzą 64 placówki samorządowe i 4 publiczne niesamorządowe. Szczegółowy harmonogram dni otwartych w artykule.
( 01.02.2023 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
dwóch chłopców siedzi na krzesełkach, rozmawiają, za nimi siedzą dziewczynki
W marcu rozpocznie się rekrutacja do szkół podstawowych, przedszkoli i zerówek szkolnych. W lutym zaplanowano dni otwarte gdańskich podstawówek, pod kątem edukacji w kl. I i w zerówce
Fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

Dni otwarte w szkołach podstawowych - na czym polegają?

Podczas wizyty, w każdej ze szkół, będzie można porozmawiać z dyrekcją i nauczycielami na temat organizacji szkoły, nauczania, a także poznać zaplecze sportowe oraz warunki techniczne, którymi dysponuje szkoła.

Dni otwarte zaplanowano w piątki i soboty lutego. Pierwsze placówki zapraszają już w piątek, 10 lutego. Sprawdź harmonogram dni otwartych w gdańskich szkołach podstawowych w lutym 2023.

Osowa. Budowa nowej szkoły już na ukończeniu. We wrześniu pojawią się w niej uczniowie

Zerówka w szkole - czym różni się od przedszkolnej?

Dzień otwarty to także doskonała okazja, aby poznać ofertę zerówek szkolnych, w których nauka nie różni się od edukacji w ostatniej grupie przedszkolnej. Tak samo jak tam, w zerówce szkolnej zapewnione jest całodzienne wyżywienie, 10-godzinna bezpłatna opieka, także podczas ferii zimowych i letnich w ramach organizowanego dyżuru. Opiekę świadczą wykwalifikowani nauczyciele, dzieci mają dostęp do bogatej infrastruktury szkolnej, w tym również wydzielonej przestrzeni do zabawy i gier sportowych.

Rekrutacja do szkół podstawowych, przedszkoli i zerówek szkolnych rozpoczyna się 1 marca 2023 r.

Na półkoloniach nie można się nudzić. Aleksandra Dulkiewicz odwiedziła uczniów z SP 27