Osowa. Budowa nowej szkoły już na ukończeniu. We wrześniu pojawią się w niej uczniowie

Gmach filii Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 przy ul. Wodnika budowany jest w formule modułowej. Dzięki temu efekty prac budowlanych widoczne są bardzo szybko. Nowy budynek szkolny powstaje zgodnie z wyznaczonym harmonogramem. Wszystko wskazuje więc na to, że uczniowie rozpoczną tu naukę we wrześniu br.
22.01.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
zdjęcie z drona widać na nim nowy budynek szkolny zbudowany z trzech skrzydeł, budynek ma jeden poziom
Filia Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 przyjmie uczniów już we wrześniu br.
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

Szkoła w Osowej będzie energooszczędna

Jak informuje Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska, dobiegają już końca roboty konstrukcyjne związane z montażem prefabrykowanych elementów ściennych oraz stropodachu.

- Równocześnie trwa montaż stolarki okiennej. Rozpoczęto też roboty instalacyjne wewnątrz obiektu: sanitarne, elektryczne i teletechniczne. Przystąpiono także do robót elewacyjnych i związanych z zagospodarowaniem terenu - informuje Aneta Niezgoda z DRMG.

Umowa na rozbudowę ZSO nr 2 przy ul. Wodnika podpisana

Nowy obiekt szkolny powstaje w technologii modułowej, z wykorzystaniem rozwiązań ekologicznych. Jednym z największych wyróżników tej technologii jest właśnie jej szybkość w realizacji inwestycji. Co ważne, gotowe budynki tego typu są energooszczędne - zużywają o 60 proc. mniej energii.

na zdjęciu wnętrze z jednej z budowanych sal szkolnych, widać instalacje ułożone na podłodze i trzy okna
W nowym obiekcie trwają obecnie roboty instalacyjne: sanitarne, elektryczne i teletechniczne
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska
na zdjęciu korytarz w budowanej szkole, widać instalacje ułożone na podłodze i jasne ściany
Nowy obiekt szkolny powstaje w technologii modułowej, z wykorzystaniem rozwiązań ekologicznych. Gotowe budynki tego typu są energooszczędne
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

Trzy skrzydła w filii ZSO nr 2

Nowy, jednokondygnacyjny budynek szkoły będzie składał się z trzech skrzydeł. Skrzydło północne przeznaczone zostanie dla najmłodszych uczniów - znajdą się tu „zerówki”. W tej części będą również sale do gimnastyki korekcyjnej oraz jadalnia z zapleczem kuchennym.

W centralnym segmencie zaplanowano pokój nauczycielski, gabinet dyrektora oraz aulę. W środkowej części znajdzie się również przestronna świetlica. Natomiast w skrzydle południowym umieszczona zostanie biblioteka z czytelnią oraz nowoczesne pracownie informatyczne. W całym budynku powstanie w sumie 16 sal lekcyjnych. Każdy z segmentów będzie miał osobne toalety i łazienki.

Bezpośrednio przy budynku znajdą się miejsca postojowe oraz duży parking rowerowy przeznaczony dla 60 jednośladów. Teren wokół szkoły zostanie atrakcyjnie zagospodarowany. Powstaną place rekreacyjne z ogrodem szkolnym, ścieżką sensoryczną i tzw. zieloną klasą. Przestrzeń ta zostanie także oświetlona.

Dzielnice Gdańska - okrągłe rocznice przyłączenia do miasta

Koszt realizacji inwestycji wynosi blisko 22 mln zł. Wykonawcą prac budowlanych jest firma Ekoinbud z Gdańska.

Roboty budowlane rozpoczęły się w czerwcu 2022 r. Inwestycja powinna być gotowa już w maju. Jak tłumaczy Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska, po zakończeniu prac rozpoczną się odbiory oraz procedury administracyjne umożliwiające użytkowanie szkoły. We wrześniu 2023 roku w nowym budynku osowskiej szkoły powinien zadzwonić pierwszy dzwonek.

zdjęcie z drona widać na nim nowy budynek szkolny zbudowany z trzech skrzydeł, budynek ma jeden poziom
Wszystkie prace budowlane i instalacyjne powinny zakończyć się w maju br.
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

Nowa szkoła dla uczniów klas 0-III

Filia szkoły powstaje w sąsiedztwie istniejącego gmachu ZSO nr 2, po przeciwnej stronie istniejących boisk szkolnych. Uczęszczać będą do niej uczennice i uczniowie klas 0-III.

na zdjęciu fragment korytarza i sali lekcyjnej w powstającym budynku szkoły. widać że trwają prace budowlane, ściany są jasne, widać instalacje ułożone na podłodze, w tle widać kilka okien
Nowy, jednokondygnacyjny budynek szkoły będzie składał się z trzech skrzydeł
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

TV

Koalicja Obywatelska podsumowała swój sukces wyborczy