• Start
  • Wiadomości
  • Liga Mistrzów. Siatkarze Trefla w środę podejmują mistrza Niemiec

Liga Mistrzów. Siatkarze Trefla w środę podejmują mistrza Niemiec

W środę, 19 grudnia, o godz. 18.00 siatkarze Trefla Gdańsk zagrają w Ergo Arenie z Berlin Recycling Volleys. To pierwsze spotkanie gdańszczan przed własną publicznością w rozgrywkach Ligi Mistrzów sezonu 2018/2019. - Najważniejsze jest to, żebyśmy cieszyli się grą - mówi szkoleniowiec Trefla Andrea Anastasi.
( Publikacja: 18.12.2018 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Pierwszym rywalem Trefla w tegorocznym sezonie Ligi Mistrzów była PGE Skra Bełchatów. Na zdjęciu podczas spotkania o Superpuchar
Pierwszym rywalem Trefla w tegorocznym sezonie Ligi Mistrzów była PGE Skra Bełchatów. Na zdjęciu podczas spotkania o Superpuchar
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl


Tegoroczny start jest drugim w Lidze Mistrzów w historii klubu z Gdańska. W sezonie 2015/2016 - dzięki zdobyciu wicemistrzostwa Polski - zagrali po raz pierwszy. W grupie rywalizowali z DHL Modena, Vojvodiną Nowy Sad oraz ACH Volley Lublana, wygrali pięć z sześciu meczów (jedynej porażki doznali z ekipą z Włoch) i awansowali . do TOP12. Tam ulegli mistrzowi Rosji Zenitowi Kazań, który triumfował w całych rozgrywkach. 

W sezonie 2018/2019 siatkarze Trefla trafili na mistrza Polski - PGE Skrę Bełchatów, mistrza Niemiec - Berlin Recycling Volleys oraz mistrza Belgii - Greenyard Maaseik. Podopieczni trenera Andrei Anastasiego mają za sobą wyjazdowe spotkanie z BGE Skrą, które po bardzo wyrównanym boju przegrali 1:3 (25:21, 33:35, 19:25, 24:26). Drugi mecz - pierwszy przed własną publicznością - już w środę, 19 grudnia w Ergo Arenie z zespołem z Berlina. Początek o godz. 18.00. 

Berlin Recycling Volleys mistrzem Niemiec jest nieprzerwanie od 2016 roku (wcześniej m.in. także w latach 2002-2003 oraz 2012-2014), w 2015 roku trzeci zespół Ligi Mistrzów. 

- Gdy wylosowaliśmy Berlin jako naszego przeciwnika w fazie grupowej, bardzo się ucieszyłem i tak naprawdę cały czas jestem podekscytowany, że to właśnie z tym rywalem się zmierzymy - twierdzi Ruben Schott, przyjmujący Trefla, który w ekipie ze stolicy Niemiec rozpoczynał siatkarską karierę. - Berlin to moje miasto rodzinne, w drużynie mam wielu przyjaciół, a to zawsze fajne uczucie grać przeciwko znajomym. 


Fani gdańszczan liczą na zwycięstwo a siatkarze Trefla na doping swoich kibiców
Fani gdańszczan liczą na zwycięstwo a siatkarze Trefla na doping swoich kibiców
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl


- W rozgrywkach Ligi Mistrzów nie mamy żadnej presji. Są to bardzo trudne zmagania, ale nie jest to tak jak w PlusLidze, że każdy mecz jest niezwykle ważny, a my nie możemy osiągnąć swojego dobrego poziomu. Zawodnikom powtarzam, że w meczach Ligi Mistrzów najważniejsze jest to, żebyśmy cieszyli się grą, wykorzystali te zmagania do podniesienia swojego poziomu i tak samo będzie w środę. Chcemy pokazać wszystkim w Europie radość z gry i naszą najlepszą siatkówkę - mówi przed meczem z Berlin Recycling Volleys trener Anastasi.

Na www.gdanskielwy.pl można kupić bilety na domowe mecze Trefla Gdańsk w Lidze Mistrzów. Dostępne są także specjalne karnety na trzy starcia europejskich zmagań, które zostały przygotowane w niższych cenach.

Klub przypomina, że karnety na rozgrywki PlusLIgi nie obowiązują na spotkaniach Ligi Mistrzów. Dla ich posiadaczy została przygotowana natomiast specjalna zniżka.