• Start
  • Wiadomości
  • “Liczy się myślenie “ - Hevelianum ogłasza konkurs dla nauczycieli

“Liczy się myślenie “ - Hevelianum ogłasza konkurs dla nauczycieli na scenariusz lekcji

Z myślą o nauczycielkach i nauczycielach, którzy podchodzą do edukacji w sposób nieszablonowy, Hevelianum przygotowało konkurs z nagrodami finansowymi. Skierowany jest do nauczycieli matematyki i nauk przyrodniczych uczących w szkołach podstawowych. Propozycje scenariuszy lekcji opartych na temacie gamifikacji lub gier w dydaktyce nadsyłać można do 19 maja.
( 07.02.2023 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
kilkuletnia dziewczynka na tle tablicy pełen wzorów matematycznych napisanych kredą
Fot. pixabay.com

Jaki jest temat przewodni projektu “Liczy się myślenie”?

Konkurs jest częścią II edycji projektu edukacyjnego Hevelianum pt. „Liczy się myślenie” skierowanego do nauczycieli matematyki i nauk przyrodniczych w klasach 4-8 szkoły podstawowej. Rozszerzając dotychczasową formułę przedsięwzięcia, Hevelianum zaprasza nauczycieli do wzięcia udziału w konkursie. 

Tematem przewodnim tegorocznej edycji projektu, realizowanego jako cykl spotkań online jest gamifikacja, czyli wykorzystanie elementów gier w edukacji. 

Film o historii Zespołu Bożego Ciała przy ul. 3 Maja. Czy w tym szpitalu leczono?

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie?

Należy przygotować scenariusz lekcji matematyki lub nauk przyrodniczych oparty na temacie gamifikacji lub gier w dydaktyce. W przygotowaniu scenariusza pomóc może udział w cyklu webinarów „Liczy się myślenie”. Można się na nie zapisać poprzez formularz.

Pracę konkursową, czyli autorski scenariusz, należy przesłać na adres: webinarium@hevelianum.pl, Należy również wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie Hevelianum.

Kontakt w sprawie konkursu: Bogna Pazderska, e-mail: webinarium@hevelianum.pl, tel: +48 668 334 869

O tabu w szkole, czyli uroczyste rozpoczęcie IX edycji Kreatywnej Pedagogiki w Gdańsku

Harmonogram konkursu

  • 1 lutego 2023 – start konkursu
  • 19 maja 2023 – ostatni dzień na nadsyłanie prac konkursowych
  • 23 czerwca 2023 – ostateczny termin ogłoszenia wyników

Nagrody w konkursie

Do wygrania są nagrody pieniężne: nagroda główna w wysokości 3 tys. zł, nagroda za drugie miejsce w wysokości 2 tys. zł oraz nagroda za zajęcie trzeciego miejsca w wysokości 1 tys. zł.

Scenariusze nadesłane przez uczestników konkursu pozwolą również powiększyć bazę dobry praktyk – zostaną opublikowane na stronie projektu.

Liczy się myślenie

Projekt skierowany do nauczycieli matematyki i nauk przyrodniczych szkół podstawowych jest cyklem spotkań online, które składają się z webinaru i części warsztatowej. Celem projektu jest praktyczne wsparcie nauczycieli matematyki i przedmiotów przyrodniczych w interdyscyplinarnym przekazywaniu wiedzy o świecie, z wykorzystaniem myślenia matematycznego. Projekt zachęca też uczestników do pogłębiania wiedzy i dzielenia się umiejętnościami z innymi. Hevelianum oferuje przestrzeń i możliwości sprzyjające wymianie dobrych praktyk, a także możliwość udziału w konkursie na scenariusz oparty o tematykę projektu.

Partner strategiczny: Fundacja mBanku

Partner: Pi-stacja

Patroni: Fundacja Empiria i Wiedza Kreatywna Pedagogika

Szczegóły oraz regulamin konkursu na stronie Hevelianum