Lechia - Wisła Płock w pierwszym meczu 2023 roku

W niedzielę, 29 stycznia, piłkarze Lechii zagrają pierwszy mecz ligowy po zimowej przerwie. Rywalem na Polsat Plus Arenie Gdańsk będzie Wisła Płock, jedna z rewelacji tegorocznego sezonu ekstraklasy. - Chcielibyśmy zacząć od zwycięstwa i dobrze wejść w całą rundę - mówi trener Biało-Zielonych Marcin Kaczmarek. Początek spotkania o godz. 17.30. SPRAWDŹ dojazd komunikacją miejską i SKM na mecz.
( 28.01.2023 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Piłkarze w czerwonym stroju i zielonej koszulce obok siebie patrzą do góry. W tle inny piłkarz w zielonej koszulce
Ostatni mecz Lechia Gdańsk rozegrała 13 listopada u siebie z Piastem Gliwice, Biało-Zieloni przegrali 1:3
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Lechia i Wisła na dwóch biegunach

Lechia Gdańsk to jedno z największych rozczarowań sezonu 2022/23, słabo było już na inaugurację w Płocku. Biało-Zieloni przegrali z Wisłą 0:3. Tak pisaliśmy o tamtej przegranej: "Wyraźna i zasłużona porażka w pierwszym meczu nowego sezonu Ekstraklasy. Wynik 3:0 dla Wisły Płock to jedno, bardziej może martwić styl tej przegranej. Obrona Lechii spisywała się słabo i niepewnie, ofensywa - bez pomysłu i dynamiki."

Statystyki Lechii

Po kilku kolejkach Lechia szorowała nawet po dnie tabeli, posadę stracił trener Tomasz Kaczmarek. Jego miejsce we wrześniu 2022 zajął Marcin Kaczmarek. Po 17 kolejkach gdańszczanie zajmują 14. miejsce, mają 17 punktów - tylko jeden dzieli ich od strefy spadkowej (Piast Gliwice - 16 "oczek"). Na koncie mają 5 wygranych, 2 remisy i aż 10 porażek - tyle samo co zamykające tabelę Miedź Legnica i Korona Kielce (po 13 punktów). Fatalny jest bilans bramkowy Lechii: 18 strzelonych (mniej mająj tylko Zagłębie Lubin - 13, Śląsk Wrocław i Korona - po 17) i aż 30 straconych (najwięcej w ekstraklasie).

Statystyki Wisły

Na zupełnie innym biegunie jest Wisła. Płocczanie są jedną z rewelacji sezonu: 6. miejsce, 28 punktów, 8 zwycięstw, 4 remisy, 5 porażek. Bramki 29:24. 

Marcin Kaczmarek - trener 70-lecia

Marcin Kaczmarek trenerem Lechii jest od września. W przeszłości był szkoleniowcem Wisły Płock i zapisał się tam złotymi zgłoskami.

"Marcin Kaczmarek to postać rzecz jasna znana wszystkim kibicom piłki nożnej w Płocku. Prowadził nasz klub przez pięć lat od końcówki czerwca 2012 roku. Z Nafciarzami szybko awansował do pierwszej ligi, a później na poziom ekstraklasy. W pełni zasłużenie został także uznany za najlepszego trenera siedemdziesięciolecia Wisły Płock."

- czytamy na oficjalnej stronie Wisły Płock.

Co trener Kaczmarek myśli o swoim dawnym zespole?

- Wisła jest dzisiaj zupełnie innym zespołem, w zupełnie innym miejscu, niż kiedy ja byłem z nim związany. Jest to zespół, który sprawił naprawdę sporą niespodziankę, jeśli chodzi o miejsce w tabeli. Zespół na pewno z takim dużym komfortem, bo to, co zrobili na jesieni, jest tylko na ich plus. Nikt nie oczekuje od nich spektakularnych sukcesów w postaci mistrzostwa Polski. Już zrobili sporo.

A co mówi o najbliższym meczu?

- Wisła będzie na pewno grała swoją grę, a my musimy w odpowiedni sposób się do tego meczu przygotować. Mamy odmienne cele w tym sezonie, wiemy w jakiej sytuacji znalazła się Lechia. To jest mecz otwarcia dla nas i chcielibyśmy zacząć od zwycięstwa na własnym stadionie, co pozwoliłoby nam dobrze wejść w całą rundę.

Spotkanie Lechii z Wisłą Płock odbędzie się na Polsat Plus Arenie Gdańsk w niedzielę, 29 stycznia. Początek o godz. 17.30.

 

Plansza informacyjna Lechia z WOŚP

Mecz w dniu finału WOŚP

Mecz Lechii z Wisłą odbędzie się w dniu finału tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Klub przygotował kilka aukcji, z których wszystkie zebrane środki będą przekazane na WOŚP (w tym roku na walkę z sepsą).

Licytować można:

Komunikacja na mecz 

Dojazd na stadion i powrót będą możliwe bezpłatnym pociągiem SKM kursującym na trasie: Gdańsk Główny - Gdańsk Stadion-Expo - Gdańsk Główny. Pociągi SKM nie zatrzymują się na przystankach Gdańsk Stocznia i Gdańsk Nowe Szkoty

Godziny odjazdów pociągów:

  • z Gdańska Głównego: 16.26, 16.54;
  • z przystanku Gdańsk Stadion Expo: 19.45, 20.13.

Pociągi SKM nie zatrzymają się na przystankach Gdańsk Stocznia i Gdańsk Nowe Szkoty.

Bilet wstępu na stadion nie upoważnia do bezpłatnego podróżowania autobusami i tramwajami ZTM w Gdańsku.  

Po zakończeniu meczu, przez 40 minut, w obu kierunkach wstrzymany będzie ruch tramwajowy w ciągu ul. Marynarki Polskiej, na odcinku od Nowego Portu do Węzła Kliniczna. Tramwaje linii 10 oraz autobusy linii 158 będą funkcjonować według niedzielnego rozkładu jazdy.  

Kursy linii 10 zostaną wykonane trasą objazdową przez Brzeźno, al. Hallera i ul. Kliniczną:

  • o godz. 18.57 i 19.17 z Brętowa PKM do Nowego Portu,
  • o godz. 19.19 i 19.39 z przystanku „Władysława IV” 01 w kierunku Brętowa PKM

Na polecenie służb mundurowych mogą zostać wprowadzone dodatkowe operacyjne zmiany w organizacji ruchu komunikacji miejskiej. Bieżące informacje na ten temat będą publikowane na stronie www.ztm.gda.pl i na tablicach SIP.