• Start
  • Wiadomości
  • Lechia - Rapid Wiedeń. Już ponad 20 tysięcy kupionych biletów

Dzisiaj Lechia vs Rapid Wiedeń. Nawet 30 tysięcy widzów, klub apeluje: "Wcześniej na stadion"

Niesamowite zainteresowanie wejściówkami na mecz Lechia - Rapid Wiedeń w Lidze Konferencji Europy. Na cztery godziny przed rozpoczęciem meczu kupiono już 24 tysięcy biletów. Sprzedaż wciąż trwa - tak więc można przyjąć, że z trybun Polsat Plus Arena Gdańsk zmagania piłkarzy będzie oglądać od 25 do 30 tysięcy osób. Warto być na miejscu z wyprzedzeniem. Pierwszy gwizdek sędziego - dzisiaj, o godz. 19.45. Pogoda ma być idealna na taki wieczór: prawie +20 stopni C., bez deszczu (choć wcześniej może trochę pokropić) i niemal bez wiatru.
( Publikacja: 28.07.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Wnętrze stadionu pokazane tzw. żabim okiem, przy dziennym świetle. Dominują odcienie zieleni i kolor żółty, przechodzący w bursztynowy. Widać murawę, trybuny, koronę stadionu i pogodne niebo ponad obiektem
Stadion Polsat Plus Arena Gdańsk to jeden z najpiękniejszych obiektów piłkarskich w Europie. Na meczach Lechii po prostu warto bywać, a kibicowanie w rozgrywkach europejskich to niemal obowiązek fanów piłki nożnej. Dziś wieczorem gdańszczanie grają z Rapidem Wiedeń w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy. To silny klub, faworyt tego starcia, ale Lechia ma duże szanse na awans dzięki wyjazdowemu remisowi 0:0 sprzed tygodnia, dobrej dyspozycji sportowej i dzięki dopingowi tysięcy swoich fanów
mat. Polsat Plus Arena Gdańsk

Kibice murem za Lechią. Co mówi pani Lidia?

Na kilka dni przed starciem z Rapidem, Lechia spodziewała się minimum 23 tysięcy osób na trybunach, dlatego zdecydowano o otwarciu części górnych sektorów. Jednak już od środy wieczorem, gdy sprzedano 20 tysięcy biletów, jest w zasadzie pewność, że widzów będzie co najmniej 25 tysięcy, a nawet 30.

Przed meczem z Rapidem. Wiedeńczycy pod wrażeniem Gdańska, stadionu, wdzięczni za gościnność

Lechia apeluje w mediach społecznościowych: "W związku z bardzo dużą liczbą fanów, lepiej być tu wcześniej i spokojnie czekać na pierwszy gwizdek"

Czwartkowy mecz Lechii Gdańsk. Jak dojechać komunikacją miejską?

Sukces frekwencyjny tego meczu to efekt m.in. działań promocyjnych w mediach społecznościowych, takich jak #TrzyDychyNaLechię.

Nagrywane są filmiki z zawodnikami i kibicami. Wśród nich wyróżnia się pani Lidia - gdańska seniorka, która z biało-zieloną flagą pojechała do Wiednia, kibicowała Lechii na trybunach stadionu Rapidu i teraz nie wyobraża sobie, by mogło jej zabraknąć na meczu w Gdańsku.

Lechia vs Rapid Wiedeń: gra o wysoką stawkę

W razie awansu, klubowa kasa Lechii wzbogaci się o 200 tys. euro. Pojawi się też szansa na zarobienie kolejnych pieniędzy w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Konferencji.   

Jednak Lechia w czwartkowy wieczór zagra o dużo wyższą stawkę. Ewentualne pokonanie faworyzowanego Rapidu, który ma duże doświadczenie w europejskich rozgrywkach pucharowych, będzie potwierdzeniem, że sportowe ambicje gdańskiej drużyny są budowane na solidnych podstawach - co dotyczy nie tylko potencjału zawodników, ale i gdańskiej publiczności. To niezwykle ważne w obliczu przedłużających się negocjacji w sprawie sprzedaży klubu nowemu właścicielowi. Jak słyszymy, kandydatów do tej transakcji jest dwóch i na pewno będą uważnie przyglądać się czwartkowym wydarzeniom na stadionie w Gdańsku. Taki mecz, o dużym znaczeniu dla przyszłości klubu, nie zdarza się często. To może być ekscytujący wieczór.

Rapid Wiedeń - Lechia 0:0. Są szanse na awans, szykuje się ekscytujący rewanż w Gdańsku!

Rodzice z chłopcem pozują wspólnie do zdjęcia, pokazując swoje bilety na mecz
Kupiono już ponad 20 tysięcy biletów na mecz Lechii z Rapidem Wiedeń. Czy dzisiaj wieczorem na gdańskim stadionie będzie 30 tysięcy osób?
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Lechia vs Rapid Wiedeń - po ile bilety i gdzie je kupić 

Bilety można kupować w punktach stacjonarnych oraz za pośrednictwem strony bilety.lechia.pl.

Ceny są dokładnie takie same, jak na mecz z FK Akademiją Pandev. Dzieci do lat 6: mają wstęp darmowy, bez zajmowania krzesełka na trybunie i miejsca przy stoliku. Od godz. 17. w strefie rodzinnej Polsat Plus Arena Gdańsk przygotowane będą atrakcje dla dzieci - m.in. gry i zabawy, tor przeszkód, dmuchany zamek, a także wata cukrowa. 

W czwartek, od godz. 17.45, bilety będzie można kupić w kasach stadionowych.

Zapełnijmy po brzegi stadion Lechii - od wtorku sprzedaż biletów na mecz z Rapidem Wiedeń

El. LKE (I runda)

I (Trybuna żółta i czerwona)

II (Trybuna zielona i niebieska)

normalny na drugi mecz Ligi Konferencji Europy

70 zł

40 zł

normalny w dniu meczu Ligi Konferencji Europy

75 zł

45 zł

ulgowy na drugi mecz Ligi Konferencji Europy

50 zł

25 zł

ulgowy w dniu meczu Ligi Konferencji Europy

55 zł

30 zł

Strefa Prestige:

  • Bilet normalny: 270 zł brutto
  • Bilet ulgowy (do 16 roku życia): 170 zł brutto

Strefa Prestige Plus:

  • Bilet normalny: 378 zł brutto
  • Bilet ulgowy (do 16 roku życia): 278 zł brutto
Spotkanie z Dusanem Kuciakiem było dla fanów okazją do kupienia biletów na mecz z Rapidem, ale także do zdobycia autografu, krótkiej rozmowy i wspólnego zdjęcia. Słowacki bramkarz jest jednym z najpopularniejszych zawodników Lechii
Spotkanie z Dusanem Kuciakiem było dla fanów okazją do kupienia biletów na mecz z Rapidem, ale także do zdobycia autografu, krótkiej rozmowy i wspólnego zdjęcia. Słowacki bramkarz jest jednym z najpopularniejszych zawodników Lechii
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Sposób na frekwencję: Kuciak sprzedaje bilety

Po bezbramkowym remisie w Wiedniu, Lechia ma realne szanse na pokonanie faworyzowanego Rapidu. Władze gdańskiego klubu i piłkarze wiedzą, że doping publiczności może mieć kluczowe znaczenie dla wyniku starcia z Austriakami. Stąd mowa o “dwunastym zawodniku” i apele do kibiców o jak najwyższą frekwencję. 

Lechia w Lidze Konferencji. Akademija Pandev pokonana, na gdańszczan czeka Rapid Wiedeń

We wtorek, 26 lipca, bilety w klubowym sklepie osobiście sprzedawał bramkarz Lechii, Dusan Kuciak. Zniżkowe vouchery na bilety na Ołowiance rozdawali napastnik Kacper Sezonienko i pomocnik Filip Koperski.

Kacper Sezonienko i Filip Koperski na Ołowiance, gdzie zachęcali przechodniów do spędzenia czwartkowego wieczoru na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk. Towarzyszył im pan Lew - maskotka Lechii
Kacper Sezonienko i Filip Koperski na Ołowiance, gdzie zachęcali przechodniów do spędzenia czwartkowego wieczoru na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk. Towarzyszył im pan Lew - maskotka Lechii
Fb Lechii Gdańsk

Lechia vs Rapid Wiedeń: na mecz idą całe rodziny

Akcja promocyjna z udziałem Dusana Kuciaka zapowiedziana była na Fb Lechii i w niektórych mediach. We wtorek, o godz. 15  pod klubowym sklepem na Polsat Plus Arena Gdańsk czekało kilkadziesiąt osób - głównie panowie, ale też niemało pań, chłopców i dziewcząt. Niejednokrotnie były to całe rodziny. Kto zapomniał o numerze PESEL dziecka - który jest potrzebny do zapisania na bilecie - musiał dzwonić do domu, by naprawić ten błąd.

Kuciak w sprzedawcę wejściówek na mecz z Rapidem zamienił się na godzinę. Fani nie tylko kupowali bilety, ale też prosili gdańskiego bramkarza o autograf, ucinali sobie z nim krótką pogawędkę. Życzyli, by nie wpuścił w meczu żadnej bramki.

Dusan Kuciak w ciągu godziny pomógł sprzedać ponad 150 biletów. 

DUSAN KUCIAK I FANI PRZED MECZEM - NASZA FOTOGALERIA