Kurs samoobrony i asertywności dla kobiet. Zaprasza Centrum Społeczności w Gdańsku

Udział w kursie samoobrony i asertywności jest bezpłatny, ale trzeba się wcześniej zapisać. Pierwsze z serii pięciu zajęć odbędą się 8 maja. Kurs przeznaczony jest dla kobiet pełnoletnich. Program kursu przygotowany został przez trenerów samoobrony i psychologa
23.04.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
To zdjęcie przedstawia sylwetkę osoby w pozycji, która wydaje się być dynamiczna lub stanowić element tańca lub ćwiczenia fizycznego, widzianą na tle zachodzącego słońca. Osoba ma wyciągnięte ramię, a dłoń jest zaciśnięta w pięść. Dookoła niej niebo ma odcienie pomarańczowe i żółte, typowe dla zachodu słońca. Sylwetka jest całkowicie zaciemniona przez kontrast z jasnym tłem, a włosy są związane z tyłu głowy, co wskazuje, że może to być kobieta. Cała scena wydaje się spokojna i pełna gracji, z naturalnymi kształtami na horyzoncie, które tylko delikatnie zakłócają linie poziome.
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Pixabay.com

Українська версія – нижче

Centrum Społeczności w Gdańsku to przestrzeń aktywizacji społecznej prowadzona przez Fundację LWF w Polsce. Jego siedziba mieści się przy Wałach Piastowskich 1 (biurowiec Zieleniak), na 11 piętrze.

Tym razem Centrum zaprasza pełnoletnie panie na kurs samoobrony i asertywności. Zaplanowano pięć spotkań w ramach kursu, co środę, od 8 maja zaczynając, w godz. 17:30 - 19:30. 

Warsztaty dla kobiet doświadczających przemocy. Uwierz w siebie podczas rozprawy w sądzie

Co daje udział w kursie?

Jak zapewniają organizatorzy, podczas zajęć z samoobrony nauczyć się można pewności siebie i utwierdzić w przekonaniu, że nikt nie ma prawa naruszać osobistych granic innej osoby. Inaczej mówiąc nauka samoobrony to dla kobiet źródło siły i odwagi, by się bronić.

Udział w zajęciach pozytywnie wpływa też na ogólną sprawność fizyczną. Wiele kobiet uważa, że nie będą w stanie uczestniczyć w treningu samoobrony, ponieważ nie są sprawne fizycznie.

Takie stwierdzenie jest bardzo dalekie od prawdy. Trening taki rzadko opiera się na sile, a raczej na nauce konkretnych technik samoobrony. Ponadto jest on zawsze poprzedzony rozgrzewką, a jego poziom dostosowany jest do poziomu sprawności fizycznej uczestniczek oraz do ich wieku.

Program kursu przygotowany został przez trenerów samoobrony i psychologa. Na zakończenie panie otrzymają certyfikaty potwierdzające uczestnictwo.

Tematy poszczególnych spotkań:

 1. Asertywne prawa osobowości. Czym różni się osoba asertywna od osoby agresywnej lub niepewnej siebie?
 2. Praca z obrazem siebie, racjonalnymi i irracjonalnymi osądami.
 3. Praca z uczuciami: zauważanie, nazywanie i trenowanie konstruktywnych sposobów ich wyrażania.
 4. Granice i ich naruszyciele. Branie odpowiedzialności za swoje zachowanie i dbanie o siebie
 5. Proste rozwiązania dla złożonych sytuacji

Zapisz się na zajęcia, liczba miejsc ograniczona.

Link do rejestracji

Centrum Społeczności w Gdańsku na Fb

Doświadczasz przemocy lub jesteś jej świadkiem? Dzwoń do Ośrodka Interwencji Kryzysowej MOPR

Запрошуємо вас з 8.05 на КУРС АСЕРТИВНОСТІ ТА САМООБОРОНИ, який відбудеться у Громадському центрі в Гданську. Курс призначений для жінок 18+ і закінчується видачею сертифікату. Заняття щосереди з 17:30 до 19:30.

 Користь від відвідування занять з самооборони полягає в тому, щоб додати впевненості в собі і віри в те, що ніхто не має права порушувати особисті кордони іншої людини. Це джерело сили та сміливості для жінок, щоб захистити себе.

 Самооборона для жінок - це також активність, яка покращує загальну фізичну форму. Багато жінок вважають, що вони не будуть в стані брати участь у тренуваннях, оскільки не мають достатньої фізичної підготовки. Це далеко від істини. Такі тренінги рідко ґрунтуються на силовій підготовці, а радше на вивченні конкретних прийомів самозахисту. Крім того, тренуванню завжди передує розминка, рівень якої адаптується до рівня фізичної підготовки учасниць та їхнього віку.  

 Програму курсу готують тренери з самооборони та психолог.

Теми зустрічей:

 1. Права асертивної особистості. Чим відрізняється асертивна людина від агресивної чи невпевненої в собі?
 2. робота з образом "Я", раціональними та ірраціональними судженнями.
 3. робота з почуттями: помічати, називати та навчати конструктивних способів їх вираження.
 4. кордони та їх порушники. Відповідальність за власну поведінку та турбота про себе
 5. прості рішення у складних ситуаціях

Навчіться захищати себе! Реєструйтеся на заняття,

кількість місць обмежена!

посилання на реєстрацію

Громадський центр у Гданьску на Фейсбуці

Na grafice widzimy plakat reklamujący kurs ASERTYWNOŚCI I SAMOOBRONY . Informuje on, że kurs rozpocznie się wkrótce – dokładna data startu to 08.05.2024 r. Zajęcia będą się odbywały raz w tygodniu, każdą środę od 17:30 do 19:30. Lokalizacja kursu to Gdańsk, ul. Wały Piastowskie 1 (1 piętro). W prawym górnym rogu umieszczono logo fundacji organizującej kurs – Fundacja LWF w Polsce. Całość grafiki jest utrzymana w kolorystyce pomarańczowo-szarej, a w tle po prawej stronie widać fragment zdjęcia osoby owiniętej żółtą taśmą policyjną z napisem STOP . Na górze w dużych literach znajduje się napis JUŻ WKÓTCE! podkreślony trzema pomarańczowymi liniami falistymi. Design jest nowoczesny i przyciąga uwagę.
Mat. CSwG

TV

79. rocznica zakończenia II wojny światowej