Warsztaty dla kobiet doświadczających przemocy. Uwierz w siebie podczas rozprawy w sądzie

Mieszkanki Gdańska doznające przemocy zapraszamy na zajęcia, podczas których dowiedzą się m.in. jak radzić sobie z emocjami na sali sądowej oraz jak właściwie przygotować się do rozprawy. Udział w warsztatach jest bezpłatny.
22.04.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
W centralnej części obrazu znajduje się młotek sędziowski położony na drewnianym blacie. W tle widoczna jest postać sędziego w czarnej todze, siedząca za biurkiem, z lekko rozmytą twarzą. Sędzia trzyma w ręku długopis i coś zapisuje lub podpisuje na dokumencie. Po prawej stronie na zdjęciu widać złotą wagę prawniczą, symbol sprawiedliwości, która jest umieszczona na biurku obok sędziego.
Dzięki warsztatom kobietom będzie łatwiej podczas rozprawy sądowej
fot. Envato Elements

Gdy finał jest w sądzie

To szczególna oferta wsparcia m.in. dla kobiet w kryzysie rodzinnym, doświadczających agresji od bliskich. To pomoc np. dla mieszkanek, które nie radzą sobie z trudnymi sytuacjami, konfliktami małżeńskimi mającymi finał w sądzie. Sprawa sądowa może być dla nich stresującym doświadczeniem w szczególności, gdy nie wiadomo czego się spodziewać i jak się zachować. Jak się ubrać? Gdzie usiąść? Kiedy wstać? Czy poradzę sobie z pytaniami? Udział w warsztatach pozwoli rozwiać m.in. te wątpliwości.

- Do udziału w zajęciach zachęcamy panie doznające zwłaszcza przemocy domowej, nasze doświadczenia pokazują bowiem, że dla nich sytuacje związane z rozprawą sądową, składaniem zeznań, prawnymi procedurami są bardzo trudne – mówi Anna Libiszewska, kierowniczka Ośrodka Interwencji Kryzysowej MOPR w Gdańsku. - Jednym z powodów, dla którego nie zgłaszają spraw na policję czy do sądu jest obawa przed samą instytucją, niepokój, czego się spodziewać i czy sobie z tym wszystkim poradzą.

Zapisz się na zajęcia, by przełamać lęki

Warsztaty odbędą się w czwartek, 9 maja, w godz. od 16.00 do 19.00 w Ośrodku Interwencji Kryzysowej MOPR, przy pl. Ks. Gustkowicza 13 w Gdańsku. Zajęcia poprowadzą: prawniczka oraz specjalistka OIK. Uwaga! Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na spotkanie obowiązują zapisy.

Zgłoszenia przyjmowane są do wtorku, 7 maja, pod numerem tel.: 58 511 01 21 (czynny całą dobę).

Specjalistki podpowiedzą uczestniczkom, jak radzić sobie z paraliżującym stresem i poczuciem bezradności w niecodziennych sytuacjach. Doradzą, jak poprawić umiejętności budowania wypowiedzi opartych na faktach i kontrolować emocje. Opowiedzą, jak przebiega rozprawa sądowa. Podpowiedzą także, w jaki sposób można poradzić sobie z odczuwanym niepokojem, przełamać lęki i uwierzyć w siebie.

 

TV

Nowy punkt widokowy na Suchaninie już gotowy