• Start
  • Wiadomości
  • Kładka przy SKM Gdańsk Stocznia. Otwarto koperty z ofertami na projekt przebudowy

Kładka przy SKM Gdańsk Stocznia. Otwarto koperty z ofertami na projekt przebudowy

Znane są oferty w przetargu na opracowanie projektu przebudowy kładki dla pieszych, która znajduje się na wysokości przystanku kolejowego Gdańsk Stocznia i przechodzi nad torami kolejowymi oraz ulicą Jana z Kolna. O wykonanie opracowania ubiegają się 4 biura projektowe.
( Publikacja: 09.03.2021 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Opracowanie projektu przebudowy to pierwszy krok do modernizacji wysłużonej kładki
Opracowanie projektu przebudowy to pierwszy krok do modernizacji wysłużonej kładki
źródło: DRMG


Kładka dla pieszych na stacji SKM Gdańsk Stocznia wymaga przebudowy. W tym celu konieczne jest wykonanie dokumentacji projektowej, przetarg na jej opracowanie ogłoszono w połowie lutego. 9 marca poznaliśmy oferty wykonawców zainteresowanych sporządzeniem dokumentacji. W postępowaniu złożone zostały 4 oferty:

  • PBW INŻYNIERIA Sp. z o.o. - 257 685 zł
  • Europrojekt Gdańsk S.A.- 602 700 zł
  • Konsorcjum Lider: PRACOWNIA PROJEKTOWA MID MARCIN DUDEK, Partner PRACOWNIA PROJEKTOWA MID SP. Z O.O. - 349 320 zł
  • SOCHA Sp. z o.o. - 281 670 zł

Oprócz planowanej przebudowy kładki opracowanie uwzględniać będzie także budowę wind dla osób niepełnosprawnych, oświetlenia, odwodnienia oraz schodów. Wykonane prace poprawią pieszą komunikację pomiędzy ul. Jana z Kolna oraz ul. Kolejową. Dzięki temu także zwiększy się poczucie komfortu użytkowników korzystających z komunikacji zbiorowej organizowanej przez PKP SKM. Opracowanie projektu będzie poprzedzone oceną stanu technicznego kładki, badaniami geotechnicznymi i geologicznymi. Dokumentacja będzie uwzględniać modernizację istniejącej konstrukcji kładki w części nad ul. Jana z Kolna, dającej możliwość wykonania w przyszłości przebudowy obiektu z ewentualnym poszerzeniem pasa drogowego.

Prace nad opracowaniem dokumentacji mają zakończyć się w I kwartale 2022 r.