Karol Okrasa filmowo na Pomorzu i w Gdańsku. Smaczna seria o regionalnej kuchni

Karol Okrasa, jeden z najbardziej utalentowanych szefów kuchni swojego pokolenia, odwiedził Pomorskie. Tematem przewodnim jego filmowej podróży jest odkrywanie lokalnych produktów i prezentacja regionu jako niezwykle ciekawej “Krainy 5 żywiołów”. Na razie, m.in. na YouTube Pomorskie Travel, ukazał się pierwszy z pięciu odcinków filmu, a w nim także znana gdańska restauracja.
13.11.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
mężczyzna w średnim wieku siedzi na skwerze, w tle koło widokowe w Gdańsku i napis GDAŃSK
Kadr z filmu "Z morza" z serii “Kraina 5 żywiołów”, w której przewodnikiem kulinarnym po Pomorzu jest Karol Okrasa
Screen z YT Pomorskie Travel

Karol Okrasa poleca Pomorze

- Pomorskie to wielki przemysł spędzania wolnego czasu i przyjechać tu można nie tylko w sezonie. Przez cały rok można tu dobrze zjeść, oddychać tym samym powietrzem, podziwiać te same piękne krajobrazy - tymi słowami Karol Okrasa wita się z widzami filmowej podróży “Kraina 5 żywiołów”, której pierwszy odcinek pod hasłem “Z morza” właśnie ukazał się na YouTube Pomorskie Travel. 

Filmy ze znanym powszechnie szefem kuchni realizowane są w ramach projektu Pomorskie Prestige, który ma na celu promocję oferty premium regionu pomorskiego, w tym kulinariów, także poza tradycyjnym sezonem.

Wojciech Modest Amaro ambasadorem Smaków Gdańska. „To był początek mojej kariery”

OBEJRZYJ FILM 

 

Fishmarkt czyli Targ Rybny

Karol Okrasa podczas pierwszego odcinka spotyka się m. in. z rybakiem z Łeby, pije kawę na schodach tradycyjnego “domu w kratę” w podsłupskim Swołowie, a w samym Słupsku, w restauracji “Dym na wodzie” kosztuje lokalnie przyrządzonych śledzi, a także kiszonych szparagów. 

A w końcu trafia do restauracji Fishmarkt na Targu Rybnym, gdzie zachwyca się śledziem bałtyckim w odsłonie kaszubskiej, podlanym likierem Goldwasser potęgującym jego smak.

“Rwący kulinarny nurt Trójmiasta” i Robert Makłowicz - co tym razem pokazał na YouTube?

Karol Okrasa - Pomorskie Kraina Pięciu Żywiołów. Kiedy emisja?

Efekty kulinarnej podróży Karola Okrasy po Pomorzu zostaną pokazane w pięciu odcinkach na oficjalnym kanale Youtube Pomorskie Travel oraz na stronie internetowej Karola Okrasy i na jego kanałach social mediowych Fb i Instagram.

Emisja materiałów planowana jest na okres jesienno – zimowy, w tym listopad, grudzień 2023 oraz styczeń 2024 roku.

Odcinki filmowe realizowane są w ramach projektu Pomorskie Prestige, który ma na celu promocję oferty premium regionu pomorskiego, w tym kulinariów.

Śledź podróż kulinarną Karola Okrasy w regionie pomorskim na naszych kanałach: Fb Pomorskie Prestige, Instagram Pomorskie Prestige, YT Pomorskie Travel.