• Start
  • Wiadomości
  • Jeden kierunek i więcej miejsc postojowych na ul. Zakopiańskiej

Jeden kierunek i więcej miejsc postojowych na ul. Zakopiańskiej

Od soboty, 13 lipca na ul. Zakopiańskiej rozpoczną się prace związane z wprowadzeniem ruchu jednokierunkowego w relacji do centrum Gdańska. Zmiana w organizacji ruchu, wdrożona na wniosek Rady Dzielnicy Siedlce, umożliwi wyznaczenie na jezdni dodatkowych 51 miejsc postojowych.
10.07.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Mapa ulic
Wprowadzone na ulicy Zakopiańskiej zmiany dostosowują organizację ruchu dla potrzeb parkingowych mieszkańców ul. Zakopiańskiej i sąsiednich ulic, umożliwią też legalny postój pojazdów na jezdni i wyeliminują nieuprawnione parkowanie na chodniku kosztem ograniczenia przestrzeni dla pieszych
fot. Dorota Kołpak/GZDiZ

Ruch jednokierunkowy na odcinku ulicy Zakopiańskiej

Nowa organizacja ruchu zacznie obowiązywać po wykonaniu prac związanych z montażem nowego oznakowania pionowego oraz wymalowaniem nowych znaków poziomych.

Śródmieście, Rudniki. Koniec z utrudnieniami w ruchu na estakadzie w ul. Elbląskiej

Wprowadzone zmiany dostosowują organizację ruchu dla potrzeb parkingowych mieszkańców ul. Zakopiańskiej i sąsiednich ulic. Umożliwią one legalny postój pojazdów na jezdni i wyeliminują nieuprawnione parkowanie na chodniku kosztem ograniczenia przestrzeni dla pieszych, jak miewało to miejsce do tej pory. Ponadto nieprawidłowe parkowanie wymusza na innych pojazdach konieczność omijania, co niesie ze sobą ryzyko potencjalnej kolizji z pojazdem jadącym z przeciwka.

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy ponownie najlepszy w Polsce

Ruch jednokierunkowy na odcinku ul. Zakopiańskiej to również kolejny element uspokojenia ruchu na tej ulicy. W 2022 roku ukończono jej remont, w ramach którego na ulicy wykonane zostały progi zwalniające.

Na ul. Zakopiańskiej obowiązywać będzie następująca organizacja ruchu:

  1. Ruch jednokierunkowy w relacji do centrum na odcinku od ul. Kartuskiej (posesja Zakopiańska 46) do skrzyżowania z ul. Wieniawskiego. Ruch w kierunku ul. Łostowickiej odbywać się będzie ul. Kartuską.
  2. Odcinek od ul. Wieniawskiego do ronda przy ul. Paska i ul. Bema pozostanie dwukierunkowy.
  3. Na lewym pasie jednokierunkowego odcinka ul. Zakopiańskiej wyznaczone zostaną miejsca postojowe do parkowania równoległego. Nowe miejsca pozwolą na zaparkowanie 51 aut.
  4. Na wysokości Domu Sąsiedzkiego „Zakopianka” wyznaczone zostanie miejsce zastrzeżone dla postoju dla osoby z niepełnosprawnością.

Akcja ekoKajak w nowej odsłonie na Motławie. Posprzątaj, popływasz za darmo i przysłużysz się środowisku

(opr. AK)

TV

Prezydent Gdańska z mieszkańcami Aniołek przy jednym stole