Jakie ma być dzielnicowe Centrum Gdańsk Południe? Dziś otwarte spotkanie

Na Gdańsku Południe powstać ma centrum dzielnicowe. Jakie funkcje powinno spełniać, pamiętając o planowanych w sąsiedztwie inwestycjach, jak lodowisko, basen, filia magistratu czy Park Południowy? Biuro Architekta Miasta zaprasza przyszłych użytkowników i beneficjentów Centrum, ale także architektów, urbanistów i inwestorów na otwartą dyskusję w środę, 12 kwietnia, w Szkole Podstawowej nr 6, w godz. 18-20.
11.04.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Centrum Południe - granice z lotu ptaka
Centrum Południe - granice z lotu ptaka
Fot. www.obliview.brg.gda.pl

Centrum dzielnicowe Gdańska Południe

Decyzja o budowie centrum dzielnicowego na Gdańsku Południe została zapisana w uaktualnionej Strategii Gdańsk 2030, wśród celów strategicznych programu „Wspólne Miasto”.

Ujeścisko - Łostowice. Zobacz, jak będzie wyglądać nowe miejskie lodowisko

Zanim powstanie nowa przestrzeń dla mieszkańców, Miasto przeprowadzi konkurs na koncepcję Centrum Południe. Na bazie wybranej koncepcji przygotowane zostaną odpowiednie zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego i opracowany zostanie model realizacji zamierzenia.

Przed ogłoszeniem konkursu, odpowiedzialne za jego realizację Biuro Architekta Miasta Gdańska, zaprasza na otwarte spotkanie w środę, 12 kwietnia, w Szkole Podstawowej nr przy ul. Lawendowe Wzgórze (w godz. 18-20).

Jaki będzie Park Południowy? Masterplan jest gotowy. Cztery strefy, most linowy, sady...

- Chcemy przedyskutować wstępne założenia konkursu w jak najszerszym gronie przyszłych użytkowników i beneficjentów tego projektu, ale także architektów, urbanistów oraz inwestorów. Chcemy, aby ta dyskusja pomogła nam w zdefiniowaniu w jak najpełniejszy sposób charakteru planowanego zamierzenia - czytamy w zaproszeniu na spotkanie organizowane przez Biuro Architekta Miasta Gdańska. - Zależy nam także, aby założenia Centrum uwzględniały jak najbardziej aktualne uwarunkowania, a sama inwestycja została ukształtowana w sposób nowoczesny, zgodny z wymaganiami przyszłych użytkowników i w powiązaniu z planowanymi w sąsiedztwie inwestycjami takimi jak lodowisko, basen, szkoła, budynek administracji miejskiej czy Park Południowy. 

 

TV

Dobiega końca realizacja zakładu termicznej obróbki odpadów