• Start
  • Wiadomości
  • Izba przyjęć Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku otwarta   

Izba przyjęć Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku otwarta   

Zamknięta w niedzielę 5 kwietnia, po informacji o zakażeniu wirusem COVID-19 jednej z lekarek pracujących w szpitalu, Izba Przyjęć Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku już pracuje. Nadal wstrzymane do odwołania są przyjęcia osób dorosłych do oddziałów szpitalnych. 
( 07.04.2020 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
2020-03-16_szpital_zakazny_010_799x533.JPG
Izba przyjęć w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku od wtorku, 7 kwietnia, przyjmuje pacjentów 
fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

 

Izbę przyjęć PCChZiG w Gdańsku zamknięto w 5 kwietnia, w niedzielę wieczorem, kiedy okazało się, że wynik testu na obecność koronawirusa u jednej pracującej w szpitalu lekarek jest pozytywny. We wtorek, 7 kwietnia izbę otwarto. Z powodu kontaktu z zakażoną lekarką kilkadziesiąt osób z personelu przynajmniej do soboty, 11 kwietnia pozostanie w kwarantannie. Dlatego wstrzymane są nadal przyjęcia na oddziały szpitalne.

 

Będzie więcej testów na koronawirusa. Zrobią je Medyczne Laboratoria Diagnostyczne INVICTA

 

Jak poinformowała Małgorzata Pisarewicz, rzecznik Pomorskich Szpitali, do których należy PCChZiG: 

"Ze względu na zaistniałe zagrożenie epidemiologiczne, związane w zakażeniem koronawirusem u jednego z pracowników szpitala i związaną z tym kwarantannę części personelu medycznego, pracownicy Izby Przyjęć u osób dorosłych wykonywać będą jedynie badania w kierunku SARS-CoV-2 i konsultacje osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

Osoby wymagające hospitalizacji, po wykonaniu badania, zostaną przekierowane do jednego z dwóch wyznaczonych placówek: do 7. Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku oraz Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni.

Bez zmian przyjmowane są dzieci na Oddział Obserwacyjno-Zakaźny w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku."

 

Tadeusz Jędrzejczyk: - Zapasy są krytycznie małe, zakupy są robione z dnia na dzień