• Start
  • Wiadomości
  • III Forum Pracowników Socjalnych. Pracujesz w obszarze pomocy społecznej? Zgłoś swój udział!

III Forum Pracowników Socjalnych. Pracujesz w obszarze pomocy społecznej? Zgłoś swój udział!

Jak tworzyć solidarność zawodową i współpracę zawodów pomocowych? Nad tym m.in. będą dyskutować uczestnicy 3. Forum Pracowników Socjalnych, które w dniach 24 – 25 listopada odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. To już trzecia edycja, a udział jest bezpłatny. Jeszcze można się zgłaszać, liczba miejsc ograniczona.
( Publikacja: 21.11.2019 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
III Forum Pracowników Socjalnych dedykowane jest nie tylko do pracowników socjalnych, ale do całego środowiska
III Forum Pracowników Socjalnych dedykowane jest nie tylko do pracowników socjalnych, ale do całego środowiska
Źródło: Facebook Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej

 

Hasło tegorocznej edycji brzmi „Łączenie. Wspólnota. Solidarność”. Forum dedykowane jest nie tylko dla pracowników socjalnych, ale do wszystkich, którym bliski jest temat współpracy społecznej, a więc wychowawcy, pedagodzy, opiekunowie, asystenci rodzinni, pracownicy domów pomocy społecznej, ośrodków wsparcia, pracownicy świadczeń i ochrony zdrowia.  

W programie organizatorzy zaplanowali panele dyskusyjne i sześć warsztatów, m.in. dotyczący współpracy z pracodawcami, współpracy w zespołach interdyscplinarnych i grupach roboczych ds. przeciwdziałania przemocy czy współpracy na rzecz osób chorych i zaburzonych psychicznie. Każdy uczestnik może zadeklarować udział w jednym warsztacie. Liczba miejsc w grupach warsztatowych jest ograniczona. Dlatego o udziale zdecyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku wyczerpania miejsc w grupie organizatorzy zagwarantują udział w innym warsztacie. Informacja o podziale grup warsztatowych zostanie przekazana w trakcie rejestracji uczestników w Gdańsku.

Żeby wziąć udział w Forum należy zapoznać się z programem, który jest dostępny na stronach organizatorów, (TUTAJ.) oraz wypełnić formularz. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Osoba zgłaszająca się może uczestniczyć we wszystkich lub jedynie w wybranych przez siebie wydarzeniach Forum. Organizatorzy Forum Pracowników Socjalnych, tj. Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej, Europejskie Centrum Solidarności i Uniwersytet Gdański, przygotowując program spotkania, wzięli pod uwagę potrzeby tematyczne zgłaszane podczas Ogólnopolskiego Protestu Pracowników Pomocy Społecznej.

W przypadku wątpliwości i pytań można kontaktować się z organizatorem pod adresem e-mail: kontakt@federacja-socjalnych.pl.

Program III Forum Pracowników Socjalny

Formularz zgłoszeniowy III Forum Pracowników Socjalnych