• Start
  • Wiadomości
  • Hevelianum. Zbuduj domek dla owadów i zabierz go ze sobą 

Hevelianum. Zbuduj domek dla owadów i zabierz go ze sobą 

Chętni do zrobienia domków i hoteli dla owadów mogą wziąć udział w familijnych warsztatach konstruktorskich z budowania schronienia dla owadów już 21 i 22 maja na  Górze Gradowej i w Domu Zdrojowym w Brzeźnie podczas  „Weekendu bioróżnorodności” Hevelianum. 
( Publikacja: 20.05.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Mały drewniany domek dla owadów w kształcie trójkąta
Domki i hotele dla dzikich owadów możemy ustawić w przydomowym ogródku, na tarasie czy balkonie. W ten sposób zapewniamy tym pożytecznym mieszkańcom miasta dobre warunki do rozwoju.
Fot. Mat. prasowe Hevelianum

Fundacja RC. Drugi zjazd animatorów - bohaterów lokalnych społeczności

Różnorodność biologiczna jest podstawową cechą przyrody, która określa rozmaitość występujących ekosystemów, gatunków żywych organizmów i ich genów. Im bardziej zróżnicowane środowisko przyrodnicze, tym jest stabilniejsze, lepiej funkcjonuje i w następstwie jest odporne na zachodzące zmiany. Dlatego ochrona bioróżnorodności to bardzo ważne zadanie. Jednym z takich działań jest dbanie o dobrobyt dziko żyjących owadów. W przydomowym ogródku, na tarasie czy balkonie możemy ugościć dzikie owady po królewsku, stawiając im domki oraz hotele. W ten sposób zapewniamy tym pożytecznym mieszkańcom miasta dobre warunki do rozwoju.

W kalendarzu Hevelianum poświęconym ekologii maj to czas na edukację dotyczącą bioróżnorodności i podnoszeniu świadomości, jak ważne dla środowiska jest jej zachowanie. W dniach 21-22 maja na Górze Gradowej i w Domu Zdrojowym w Brzeźnie można wspólnie świętować „Weekend bioróżnorodności” i przyjrzeć się owadom.

 

Dwóch chłopców, z prawej wyższy i starszy obok młodszy. Obaj trzymają rękach domki dla owadów
Wspólne konstruowanie domków dla owadów to dobry sposób na rodzinny weekend w ciekawych miejscach, tym bardziej że domek możemy zabrać ze sobą.
Fot. Mat. prasowe Hevelianum

Organizatorzy zapraszają rodziny z dziećmi od 6 lat do wspólnego majsterkowania na warsztatach familijnych. Będzie można budować hotele dla owadów, a każdy uczestnik zabierze swój domek ze sobą.

Prezydent Gdańska na Przeróbce: "Biblioteka zostanie w dzielnicy"

Na terenie Hevelianum domki i hotele dla owadów można zobaczyć w parku niedaleko stawu przy ul. Powstańców Warszawskich. Tych, którzy chcieliby postawić swój własny owadzi hotel u siebie zapraszamy 21 i 22 maja na warsztaty konstruktorskie z budowania domków dla owadów. Zaczynamy o godz. 11.00, 13.00, 15.00 w sobotę i niedzielę. Warsztaty będą odbywać się w Domu Zdrojowym w Brzeźnie, jak i na Górze Gradowej. Dlatego miłośnicy szumu fal i mewiego śpiewu powinni udać się do Domu Zdrojowego, a na tych, którzy wolą sielską atmosferę zielonej oazy w środku miasta czeka Góra Gradowa.

 

HOTELE DLA OWADÓW

21-22 maja 2022

11:00 13:00 15:00

Hevelianum. Góra Gradowa, ul. Gradowa 6

Hevelianum. Dom Zdrojowy, ul. Zdrojowa 2

Cena: 20/25 zł

www.hevelianum.pl