Gedania 1922 Gdańsk zadebiutuje na Polsat Plus Arenie - potrzebne wsparcie fanów

Wspaniałe wieści dla fanów piłki nożnej. W sobotę, 17 czerwca najstarszy klub piłkarski w Gdańsku, Gedania 1922 rozegra swój finałowy mecz przeciwko Olimpii Grudziądz na jednym z największych i najbardziej nowoczesnych stadionów w Polsce. Ruszyła zbiórka środków na organizację meczu.
30.05.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
zbliżenie na murawę stadionu, w tle trenują piłkarze
Klub piłkarski Gedania 1922 Gdańsk ma szansę na debiut na Polsat Plus Arenie
Fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Szansa na debiut na wielkiej scenie

- Cieszymy się, że do licznych wydarzeń zaplanowanych na ten rok dołącza mecz zespołu z tak bogatą historią. Polsat Plus Arena Gdańsk jest obiektem dostępnym dla różnych aktywności. Mam nadzieje, że tak jak planują organizatorzy, na trybunach zasiądzie pięć tysięcy kibiców - mówi Paweł Buczyński, prezes Arena Gdańsk Operator. 

Klub z ponad stuletnią historią, który od lat zdobywa serca fanów i cieszy się ogromnym poparciem, teraz ma okazję zadebiutować na wielkiej scenie Polsat Plus Arena Gdańsk i to w ostatnim meczu III ligi, grupy 2.

Ludzie Gedanii. Na gdańskich ulicach portrety zawodników legendarnego klubu na jego 100-lecie

Nowa historia klubu Gedania 1922 Gdańsk

- Nasz pierwszy zespół spisał się w tym sezonie na medal. To najlepszy czas w nowej historii klubu Gedania 1922 Gdańsk. Chcemy się odwdzięczyć naszym piłkarzom i pozwolić im zagrać na najpiękniejszym stadionie w Polsce - mówi Krzysztof Sznura, wiceprezes klubu. - To również ukłon wobec kibiców, którzy wspierali zespół. Chcemy również, by cała nasza akademia, czyli ponad 800 dzieci, mogła wspólnie zasiąść na trybunach. Ten dzień ma być świętem najstarszego klubu piłkarskiego w Gdańsku .

Wyjątkowa atrakcja w Gdańsku

Zaplanowany na 17 czerwca mecz będzie nie tylko wyjątkowym wydarzeniem dla klubu, ale także dla miasta. Będzie podziękowaniem dla piłkarzy, ale również hucznym zakończeniem udanego sezonu dla wszystkich kibiców klubu.

- Organizacja takiego spotkania wraz z towarzyszącymi atrakcjami to spore wyzwanie logistyczne oraz finansowe dlatego dzięki przychylności Fundacji Gdańskiej, klub rozpoczyna zbiórkę pieniędzy, aby uzyskać wsparcie od społeczności, lokalnych przedsiębiorstw i miłośników piłki nożnej - dodaje Krzysztof Sznura.

Ponad 700 dzieci na Polsat Plus Arenie Gdańsk

Warto śledzić oficjalne kanały społecznościowe oraz stronę internetową klubu, gdzie na bieżąco będą udostępniane najnowsze informacje.

plakat reklamujący mecz klubu Gedania 1922 na polsat plus arenie
Mat. pras.

oprac. IB