• Start
  • Wiadomości
  • Gdański teatr Dada von Bzdülöw w międzynarodowym projekcie w Brukseli

Gdański teatr Dada von Bzdülöw w międzynarodowym projekcie w Brukseli

Teatr Dada von Bzdülöw jest jednym z zespołów artystycznych z 8. krajów europejskich zaproszonych do wspólnego tworzenia wydarzenia performatywnego „Too Soon Too Late. Performative dialogue”. Efekty współpracy będzie można podziwiać w weekend 26-27 maja 2018 r., w belgijskim Centrum Sztuki Bozar.
23.05.2018
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Premiera spektaklu Dzisiaj, wszystko  odbyła się 21 września 2017 r. na scenie Malarnia Teatru Wybrzeże
Premiera spektaklu "Dzisiaj, wszystko" odbyła się 21 września 2017 r. na scenie Malarnia Teatru Wybrzeże
Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

„Too Soon Too Late. Performative dialogue” (ang. „Za wcześnie, zbyt późno”) to wydarzenie performatywne, współtworzone przez artystów z Austrii, Belgii, Czech, Węgier, Polski, Litwy, Rumunii i Słowacji, którzy wspólnie badają dziedzictwo kulturowe i polityczne międzywojnia.

Artyści z ośmiu europejskich krajów w Centrum Sztuki Bozar w Brukseli, w dniach 26-27 maja 2018 r. zaprezentują swoje unikalne działania artystyczne - akcje performatywne, krótkie formy taneczne i wideoinstalacje - wchodząc w ten sposób ze sobą w dialog. „Rozmawiać” poprzez sztukę będą o sposobach postrzegania przeszłości i jej znaczenia dla teraźniejszości, oraz o współczesnym rozumieniu powszechnych wartości kulturowych i roli sztuki.

Wśród polskich artystów zaproszonych do udziału w przedsięwzięciu jest teatr Dada von Bzdülöw: Leszek Bzdyl, Katarzyna Chmielewska, Piotr Stanek, Anna Steller, Katarzyna Ustowska i Jakub Truszkowski.

Pozostali zaproszeni artyści to: Brynjar Åbel Bandlien, Miřenka Čechová, Ine Claes, Stanislav Dobák, Monika Drożyńska, Florin Flueras, Jamie Lee, Johanne Saunier, Zsolt Sőrés, Gintarė Marija Ščavinskaitė, Agnija Šeiko, Aldina Michelle Topcagic i Markéta Vacovská,

Wydarzenie jest częścią programu „1918. Europejskie marzenia o nowoczesności - 100 lat później”, którego celem jest przywołanie wydarzeń 1918 roku - nie tylko w kontekście ważnej w narodowych kalendarzach daty, ale także jako znaczącego symbolu narodzin i rozwoju nowych wizji i aspiracji społecznych, artystycznych oraz politycznych, które miały budować lepszą przyszłość.

Zobacz też: “Dzisiaj, Wszystko” Teatru Dada von Bzdülöw. Spektakl o marności świata

TV

Pracownicy magistratu oddali krew