• Start
  • Wiadomości
  • Gdański dron. Młoda, nowoczesna i dynamiczna dzielnica, czyli Kokoszki z lotu ptaka

Gdański dron. Młoda, nowoczesna i dynamiczna dzielnica, czyli Kokoszki z lotu ptaka

Kontynuujemy nasz cykl, w którym pokazujemy gdańskie dzielnice filmowane kamerą z drona. Zapraszamy do obejrzenia Kokoszek i najbardziej charakterystycznych punktów tej części miasta.
23.07.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Gdańsk Kokoszki ul. Rumiankowa
Gdańsk Kokoszki ul. Rumiankowa
zdj. Dariusz Kwidziński/gdansk.pl

 

Gdańska dzielnica Kokoszki różni się od takiej dzielnic jak na przykład Oliwa. Tu nie znajdziemy gotyckich budowli, ale za to zobaczymy nowoczesną i dynamiczną stronę miasta. Mieszka tu 9888   osób (dane z 2020 r.) i, jak widać na naszym filmie, dzielnica ta znajduje się w pobliżu dużych drogowych arterii. Zajmuje ona powierzchnię 19,94 km2.

Lot nad Kokoszkami zaczyna się nad nowymi blokami mieszkalnymi, za którymi w oddali widać centrum handlowe przy ul. Szczęśliwej, a także lasy trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Następnie operator drona Dariusz Kwidziński z gdansk.pl zabiera nas w pobliże ulicy Inżynierskiej ulicę. Stąd bardzo dobrze widać położony, pośród porośniętego zielenią placu, kościół parafialny pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego. W tej części Kokoszek dominuje niska zabudowa jednorodzinna. Na tym ujęciu widać też w oddali ulicę Kartuską i położoną przy niej strefę przemysłową.


Zobacz film:


Za chwilę widzimy inne obrazy. To liczne szeregowe domy położone przy takich ulicach jak Rokitnikowa czy Czeremchowa. W oddali dostrzeżemy Węzeł Karczemki i ruchliwą Obwodnicę Trójmiasta. Nazwy ulic nawiązują w Kokoszkach do świata roślin – kwiatów, ziół, krzewów i drzew. Można tu wymieniać ulice chociażby Nagietkową, Maciejkową, Irysową, Tymiankową, Porzeczkową czy Kminkową i wiele innych. To bardzo charakterystyczne nazewnictwo dla tej dzielnicy.

Na zakończenie jeszcze podziwiać możemy dobrze znaną okolicznym mieszkańcom bryłę Pozytywnej Szkoły Podstawowej im. Arkadiusza Arama Rybickiego wraz z basenem przy ulicy - jakby nie było - Azaliowej.


Zobacz też inne dzielnice: