PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Gdański dron. Z pułapu 100 metrów prezentujemy dzielnicę Brętowo

Gdański dron. Z pułapu 100 metrów prezentujemy dzielnicę Brętowo
Brętowo to trzecia już gdańska dzielnica, którą ukazujemy z dużej wysokości. Lot drona z kamerą trwa ponad 6 minut. Jak prezentuje się Brętowo? Obejrzyj film.
Gdańsk Brętowo. Bloki przy ul. Góralskiej
Gdańsk Brętowo. Bloki przy ul. Góralskiej
zdj. Dariusz Kwidziński/gdansk.pl


Okazuje się, że Brętowo ma te same atuty, które miały prezentowane wcześniej dzielnice Wyspa Sobieszewska i Oliwa. Łączy w sobie obrazy nowoczesnej infrastruktury i przyrody. Ta piękna dzielnica zajmuje powierzchnię 7,23 km2 , a zamieszkują ją 7,5 tysiąca osób.

Brętowo położone jest tuż na granicy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, stąd w pierwszych sekundach widać zatopione pośród zielonych wzgórz bloki i domy szeregowe. Lot zaczyna nad terenem znanym kronikarzom losów Gdańska, mniej więcej na wysokości dawnej strzelnicy wojskowej. Kamera leci powoli nad ul. Niedźwiednik. W oddali widać zbiornik retencyjny i wiadukt Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

Zobacz film:


Za chwilę pojawią się nowe obrazy - Szkoła Podstawowa nr 38 i wieżowce mieszkalne przy ul. Leśna Góra. Na horyzoncie majaczą natomiast Piecki Migowo i Jasień. Wprawne oko dojrzy nawet tamtejszy kościół parafialny.

Co ciekawe przy słonecznym kontrastowym świetle całkiem dobrze prezentuje się modernistyczna architektura zbudowanych niemal w lesie bloków przy ul. Góralskiej. Poniżej widać ułożone kaskadowo na zboczu domy szeregowe.

Autorem zdjęć z drona jest operator gdansk.pl Dariusz Kwidziński, który dokumentuje w ten sposób wszystkie gdańskie dzielnice.

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl