• Start
  • Wiadomości
  • Gdański dron. Jak prezentuje się dzielnica Stogi z wysokości 100 metrów? Koniecznie sprawdźcie!

Gdański dron. Jak prezentuje się dzielnica Stogi z wysokości 100 metrów? Koniecznie sprawdźcie!

Fantastycznie prezentujący się - w otulinie nadmorskiego lasu - Pusty Staw, biegnąca niemal przez całą dzielnicę ul. Stryjewskiego i nowy miejski basen. To charakterystyczne dla Stogów miejsca. Co jeszcze nagrał gdański dron? Nasz redakcyjny operator, Dariusz Kwidziński, zajrzał tym razem do nadmorskiej części Gdańska. Zapraszamy na kolejny "podniebny spacer".
( Publikacja: 10.08.2021 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Zobaczcie Stogi z lotu ptaka!
Zobaczcie Stogi z lotu ptaka!
Fot. Dariusz Kwidziński/www.gdansk.pl

 

Z pułapu około 100 metrów zauważyć można, że Stogi położone są w urokliwym otoczeniu - z jednej strony dzielnicę otula rzeka Martwa Wisła, z drugiej ogrody działkowe i las, z trzeciej - przyciągająca niczym magnes - plaża i Zatoka Gdańska. Zatokę, a także charakterystyczne dźwigi terminala kontenerowego DCT, widać na nagraniu.

Na blisko 12-minutowym filmie zobaczymy niemal całą dzielnicę. Nagranie zaczyna się na wysokości ogrodów działkowych znajdujących się wzdłuż ul. Stryjewskiego. W kolejnych minutach widać bloki, a także domki jednorodzinne m.in. przy ul. Skiby, Wrzosy i Nowotnej.

 

Na nagraniu z drona widać też, wybudowaną przed kilku laty, pływalnię miejską przy ul. Stryjewskiego, a także Parafię pw. Świętej Rodziny przy ul. Kruczej. Widać też zabudowania wzdłuż nabrzeża Martwej Wisły, a także zabudowę i zmodernizowane torowisko w ul. Stryjewskiego.

W 2020 roku zameldowane były w tej dzielnicy 10 134 osoby. W porównaniu z 2019 rokiem nastąpił spadek liczby mieszkańców o 305 osób.