PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Gdański dron. Jak prezentuje się dzielnica Osowa z wysokości 100 metrów? Zobaczcie

Gdański dron. Jak prezentuje się dzielnica Osowa z wysokości 100 metrów? Zobaczcie
To najbardziej oddalona od centrum dzielnica Gdańska. Dominuje tu zabudowa jednorodzinna. W ostatnich latach zyskuje jednak na popularności wśród nowych mieszkańców. Nasz redakcyjny operator, Dariusz Kwidziński, nagrał przy pomocy drona tę część dzielnicy, gdzie w ostatnich latach wybudowano m.in. nową ulicę - Koziorożca. Obejrzyjcie.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Co zobaczył w Osowej gdański dron? Sprawdźcie!
Co zobaczył w Osowej gdański dron? Sprawdźcie!
Fot. Dariusz Kwidziński/www.gdansk.pl

 

Na trwającym ponad 10 minut nagraniu widać kameralną zabudowę wzdłuż ul. Koziorożca, a także fragment ul. Zeusa, Wodnika, Władysława Raatza i sąsiadujących z nimi ulic. Znajdują się tutaj zarówno domy jednorodzinne, jak i niewysoka zabudowa wielorodzinna. Zauważyć można też aktualne place budowy, a nawet parafię Chrystusa Zbawiciela przy ul. Pegaza.

 

W tej dzielnicy odnotowano w ubiegłym roku wzrost liczby ludności o 7 osób – w porównaniu z rokiem 2019. Zameldowanych było dokładnie 16 121 mieszkańców, co oznacza, że Osowa zajmuje 10. miejsce wśród gdańskich dzielnic w kategorii liczby ludności. Ta dzielnica zaliczała się w ubiegłym roku do tych, w których odnotowano dodatni przyrost naturalny. Wyniósł on 44 osoby to wynik, który dał Osowej 5. miejsce w tej kategorii wśród gdańskich dzielnic.

 

oprac. KGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl