Gdański Salon Maturzystów na UG - dwa dni dla uczniów liceów i techników

Na Wydziale Prawa i Administracji UG już 15 i 16 września odbędzie się Gdański Salon Maturzystów. To okazja dla maturzystów 2023 i ich młodszych kolegów do spotkania z ekspertami od przedmiotów maturalnych i przedstawicielami kilkunastu uczelni z całej Polski.
14.09.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Siedziba Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego - tu od lat odbywa się Gdański Salon Maturzystów
Siedziba Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego - tu od lat odbywa się Gdański Salon Maturzystów
Fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

Gdański Salon Maturzystów

Kraków, Warszawa, Poznań, Koszalin, Szczecin, Gdynia, Gdańsk i wiele innych polskich uniwersytetów zaprezentuje swoją ofertę podczas Gdańskiego Salonu Maturzystów

- Podczas 16. Salonu Maturzystów skupimy się na planowanych zmianach w egzaminie maturalnym od 2023 roku oraz na kwestii wyboru najlepszego kierunku studiów i uczelni. Będą także konsultacje doradców zawodowych, pedagogów i psychologów oraz specjalistów od budowania ścieżki edukacji i kariery - zachęcają organizatorzy z Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, która od 16 lat prowadzi Salon.

Prawie 91 tys. uczniów, 8200 nauczycieli. Nowy rok szkolny w Gdańsku uroczyście rozpoczęty

Dokąd po maturze? 

Podczas Gdańskiego Salonu Maturzystów przedstawione zostaną oferty uczelni i szczegółowe wymogi rekrutacji na studia na rok akademicki 2023/2024. Nie zabraknie poradnictwa zawodowego i inspirujących spotkań dla osób wybierających kierunek studiów i uczelnię.

Zmiany w egzaminie maturalnym 2023

Zmiany w egzaminie maturalnym 2023 z języka polskiego, matematyki, języków obcych oraz przedmiotów dodatkowych będą głównym tematem spotkań podczas tegorocznych targów. Można będzie porozmawiać z ekspertami okręgowych komisji egzaminacyjnych na temat deklaracji maturalnych, terminów i ważnych kwestii związanych z egzaminami z przedmiotów obowiązkowych.

Uczniowie techników również będą mogli dopytać o sprawy związane z ich egzaminem maturalnym – cykl kształcenia w technikum trwa o rok dłużej, więc uczniowie tych szkół będą zdawać egzaminy oparte jeszcze na dotychczasowej podstawie programowej.

Uniwersyteckie Liceum im. P. Adamowicza. Inauguracja roku szkolnego w nowej siedzibie

Inaczej licea, inaczej technika

Z uwagi na te różnice, pierwszy dzień Salonu (czwartek, 15 września) przeznaczony będzie dla uczniów liceów ogólnokształcących, którzy w maju 2023 będą zdawać maturę w nowej formule.

Natomiast drugi dzień (piątek, 16 września) przygotowany został z myślą o uczniach techników, zdających „starą” maturę. O egzaminie maturalnym w obu formułach powie Irena Łaguna, dyrektor gdańskiej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.

Pierwszego dnia Salonu z uczniami liceów spotka się online na żywo dr Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, który odpowie na pytania dotyczące nowej matury w 2023 roku.

UWAGA: na spotkania programowe obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Grupy niezarejestrowane mogą wejść na Salon i odwiedzić stoiska uczelni, natomiast na spotkania będą wpuszczane w miarę wolnych miejsc w salach. 

Rejestracja, program, plan stoisk - na stronie internetowej Salonu Maturzystów

Odbierz „Informator dla Maturzystów 2023”

Uczestnicy wydarzenia będą mogli odebrać bezpłatną publikację przygotowaną przez Perspektywy, czyli „Informator dla Maturzystów 2023” – aktualny przewodnik na drodze od matury ku wymarzonym studiom.

Gmach Wydziału Prawa i Administracji UG mieści się na kampusie uczelni przy ul. Jana Bażyńskiego 6. Wjazd dla autokarów dostępny będzie od strony Biblioteki Głównej Uniwersytetu Gdańskiego - parking między BUG a Wydziałem Biologii UG.