Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy oficjalnie rozpoczęty. “Najpiękniejszy czas w roku”

Jeden z najbardziej lubianych przez gdańszczan jarmarków działa od piątku, 18 listopada. Dzień później uroczyście w towarzystwie małych Mikołajów, gdańskich handlarek i handlarzy otworzył go Piotr Grzelak, zastępca prezydent Gdańska. - To czas świątecznych zapachów, wspaniałych potraw, ozdób w domu, ale przede wszystkim spotkania z drugim człowiekiem - powiedział prezydent Grzelak na scenie świątecznego jarmarku.
( 19.11.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
mężczyzna w kurtce puchowej stoi na scenie, trzyma na ręku dziecko, mówi do mikrofonu, wokół niego grupa młodzieży przebrana w stroje mikołajowe
- Czas świąt to przede wszystkim czas spotkania z drugim człowiekiem - mówił podczas otwarcia jarmarku prezydent Grzelak. - To czas rozmowy, spojrzenia sobie w oczy, czas, w którym możemy wybaczyć wszystkie grzechy, które wzajemnie sobie uczyniliśmy 
fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

Piecki-Migowo. W niedzielę zajrzyj na pchli targ, wesprzyj dzieci ze szpitala i z Ukrainy

Tegoroczny Jarmark do 23 grudnia, siedem dni w tygodniu 

Jarmark działa dopiero drugi dzień, ale wielu mieszkańców i turystów ma już za sobą próbowanie serwowanych na jarmarku potraw i kubeczków grzanego wina. Wielu odwiedzających zaopatrzyło się też w świąteczne ozdoby i smakołyki z urokliwych kramów. W sobotnie popołudnie wielu mieszkanców przyszło z dziećmi, żeby zobaczyć kolorowy świąteczny orszak. Tegoroczny Jarmark działać będzie do 23 grudnia, od niedzieli do czwartku w godz. 12 - 20, a w piątki i soboty w godz. 12 - 21. 

To bardzo uroczysty moment bo rozpoczyna się najpiękniejszy czas w roku - powiedział Piotr Grzelak, zastępca prezydent Gdańska ds. zrównoważonego rozwoju. - Czas pięknych zapachów, świątecznych wspaniałych potraw, pięknych dekoracji na choinkę i w naszych domach, które możecie na tym jarmarku zakupić. Ale przede wszystkim jest to czas spotkania z drugim człowiekiem. Jest to czas rozmowy, spojrzenia sobie w oczy. Czas, w którym możemy wybaczyć wszystkie grzechy, które wzajemnie sobie uczyniliśmy. 

Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy rozpoczęty. Smakujmy, oglądajmy. PROGRAM

Prezydent Grzelak: "Przyjmijmy ciepło naszych gości z Ukrainy"

W ramach jarmarku można odwiedzić do 155 stoisk oferujących upominki, świąteczne dekoracje i różnego rodzaju smakołyki. Kramy stanęły na Targu Węglowym, ulicach Tkackiej i Bogusławskiego, a także przy Forum Gdańsk. Targ Węglowy oświetlony został energooszczędnym oświetleniem, a ponad 60 proc. wystawców to lokalni trójmiejscy przedsiębiorcy

Pierwsze naprawdę zimowe dni w Gdańsku. Kosztowna walka ze śniegiem i ślizgawicą

2022-11-18-jarmark-051_949x633.JPG
W ramach jarmarku można odwiedzić do 155 stoisk oferujących upominki, świąteczne dekoracje i różnego rodzaju smakołyki
fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

Zamów kartkę świąteczną, dochód ze sprzedaży pomoże podopiecznym gdańskiego hospicjum  

- To piękny czas w którym siadamy do wspólnego stołu również z naszymi gośćmi - dodał prezydent Grzelak. - W tym roku wyjątkowy czas, bo do naszych stołów będą siadać również nasi goście z Ukrainy. Przyjmijmy ich bardzo ciepło i stwórzmy im taki dom, jaki można stworzyć poza Ukrainą. Pomyślmy również o tych wszystkich, którym tego domowego ciepła brakuje. Oby najbliższy czas przyniósł pokój na świecie i pokój w Ukrainie. Dziękuję Międzynarodowym Targom Gdańskim, które tak wspaniale co roku organizują jarmark świąteczny. W tym roku nawet śnieg załatwili. 

Piotrowi Grzelakowi w otwarciu Jarmarku asystowali m.in. Radni Miasta Gdańska: Kamila Błaszczyk, Beata Jankowiak, Andrzej Kowalczys, Piotr Dzik, Andrzej Stelmasiewicz.

Kramy na Targu Węglowym, przed Forum Gdańsk i w Zbrojowni 

Stoiska jarmarkowe znajdziemy tradycyjnie na Targu Węglowym, a także na ul. Bogusławskiego i Tkackiej. Ponownie pojawią się również na wielkim placu przed centrum handlowo-usługowym Forum Gdańsk. W tym roku po trzech latach przerwy stoiska pojawią się także w gmachu zabytkowej Zbrojowni, zarządzanej przez Akademię Sztuk Pięknych - od 2 grudnia.

TUTAJ PROGRAM WYDARZEŃ DO 23 GRUDNIA

Po kilkuletniej przerwie stoiska jarmarkowe ponownie pojawią się także przy Forum Gdańsk, będzie to 11 stoisk bożonarodzeniowych MTG, a także stoiska zorganizowane przez galerię Forum.