• Start
  • Wiadomości
  • Piecki-Migowo. W niedzielę zajrzyj na pchli targ, wesprzyj dzieci ze szpitala i z Ukrainy

Piecki-Migowo. W niedzielę zajrzyj na pchli targ, wesprzyj dzieci ze szpitala i z Ukrainy

Radni dzielnicy Piecki Migowo zapraszają na listopadową odsłonę jednego z ulubionych wydarzeń mieszkańców. Dzielnicowa wyprzedaż będzie miała tym razem także charytatywny wymiar. Odbędzie się ona w gmachu Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Marusarzówny 10.
( 18.11.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Zajrzyjcie na listopadową odsłonę Pchlego Targu w dzielnicy Piecki Migowo
Zajrzyjcie na listopadową odsłonę Pchlego Targu w dzielnicy Piecki Migowo
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Pchli targ w godz. 11 - 14

Zarówno kupujących, jak i sprzedających, organizatorzy zapraszają w niedzielę, 20 listopada, od godz. 11. Pchli targ będzie trwał trzy godziny, a więc do godz. 14. Podczas tej odsłony imprezy, radni zachęcać będą obecnych do skorzystania także z mobilnego punktu pod hasłem: "Tu znajdziesz uwolnioną książkę".

W związku z tym, że za pasem są już Mikołajki, członkowie Rady Dzielnicy organizują też akcję "Czarodzieje uśmiechu", w ramach której prowadzić będą zbiórkę nowych zabawek dla dzieci przebywających w szpitalu dziecięcym przy ul. Polanki, w dzielnicy VII Dwór.

Piecki-Migowo. Ze środków Budżetu Obywatelskiego powstaje nowy skatepark

Wsparcie dzieci na Ukrainie

To nie wszystko. Będzie też możliwość wsparcia najmłodszych, którzy pozostali w ogarniętej wojną Ukrainie. Stowarzyszenie Wszystko Dla Gdańska, we współpracy z kilkoma stowarzyszeniami, organizuje z kolei akcję "Gdańsk - Dzieciom z Ukrainy ". Jest to zbiórka akcesoriów zimowych i ciepłych ubrań dla dzieci przebywających obecnie za naszą wschodnią granicą. Niedzielny pchli targ jest okazją, by przekazać takie dary wolontariuszom. Tę akcję można też wesprzeć w innych dniach i miejscach:

- w siedzibie Stowarzyszenia Wszystko dla Gdańska, ul. Wały Jagiellońskie 28/30 lok. 9, w godz. 9.00 - 17.00 (wtorki i czwartki)

- w Gdańskim Ośrodku Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień, ul. Wrzeszczańska 29, w godz. 8.00 - 16.00 (poniedziałek - piątek)

- w Pomorskim Centrum Pomocy Bliźniemu „Monar - Markot”, ul. Kochanowskiego 7A, w godz. 8.00 - 18.00 (codziennie)

- w Fundacji „Droga”, ul. De Gaulle’a 13, od poniedziałku do piątku, w godz. 12.00 – 17.00, soboty w godz. 12.00 -14.00

Comiesięczne wydarzenie w Pieckach-Migowie

Pchli Targ na Pieckach - Migowie cieszy się sporym zainteresowaniem okolicznych mieszkańców, dlatego organizowany jest od dłuższego czasu raz w miesiącu. Można tu zaopatrzyć się zarówno w ciuchy, jak i książki, a także inne cuda kryjące się na co dzień w sąsiedzkich garażach bądź piwnicach. To także okazja, by po prostu spotkać się na miejscu z sąsiadami i porozmawiać.