• Start
  • Wiadomości
  • Piecki-Migowo. Ze środków Budżetu Obywatelskiego powstaje nowy skatepark

Piecki-Migowo. Ze środków Budżetu Obywatelskiego powstaje nowy skatepark

Miejsce dla miłośników jazdy na rolkach i deskorolkach powstaje w ramach Multi Parku Morena. To miejsce, które stworzono dzięki zwycięskim projektom Budżetu Obywatelskiego. Jak informuje Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska, zakończono już profilowanie gruntu pod zaplanowane urządzenia. Obecnie trwają prace montażowe stalowych elementów, a także przygotowania do wykonania zbrojenia nawierzchni.
12.11.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Budowa skateparku potrwa kilka miesięcy. Będzie można z niego skorzystać na początku 2023 r.
Budowa skateparku potrwa kilka miesięcy. Będzie można z niego skorzystać na początku 2023 r.
fot. Piotr Wittman / www.gdansk.pl

Skatepark w Pieckach - Migowie

W sąsiedztwie zabudowań przy ul. Królewskie Wzgórze powstaje, dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego, atrakcyjny teren, w którym aktywnie można już spędzać wolny czas. Zbudowano dotąd miasteczko ruchu drogowego i pumptrack, właśnie budowany jest skatepark.

Zaplanowano go na terenie Multi Parku Morena - w formie żelbetowej płyty z wyprofilowanymi przeszkodami żelbetowymi przystosowanymi do jazdy po nich na rolkach, deskorolkach, hulajnogach i rowerach bmx, wraz z poręczami i murkami.

Krakowiec - Górki Zachodnie. Spełnia się marzenie mieszkańców dzielnicy

Teren, na którym zaprojektowano skatepark, ma kształt zbliżony do trójkąta i znajduje się w południowej części działki na którym powstał wspomniany Multi Park. Od północy graniczyć będzie ze Street Workout'em, od wschodu i zachodu ze ścieżkami pieszymi, a za nimi - z torem rowerowym „Pumptrack” i z placem manewrowym do nauki jazdy na rowerze.

W sąsiedztwie zabudowań przy ul. Królewskie Wzgórze powstaje, dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego, powstaje skatepark
W sąsiedztwie zabudowań przy ul. Królewskie Wzgórze powstaje, dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego, powstaje skatepark
fot. Piotr Wittman / www.gdansk.pl

Jakie urządzenia pojawią się w tym skateparku?

Będą to m.in. Quarterpipe100, a więc podjazd o wysokości 1m, który służy do napędzania oraz wykonywania ewolucji na krawędzi, czyli tzw. Copingu. Znajdzie się tu także Piramidka39 będąca z perspektywy użytkownika sekwencją podjazdu pod górę i następnie zjazdu w dół, na której zaprojektowano dodatkowo skośny Grindbox oraz Poręcz - służące do wykonywania trików typu „grind” i „slide”. Dodatkowym urozmaiceniem tej przeszkody będzie mini Jumpbox. Zaplanowano tu też Platformę50, czyli podwyższenie o wysokości 50cm z podjazdami oraz centralnym Grindbox'em w kształcie trapezu, na którym można grind'ować najeżdżając z czterech różnych kierunków. Funbox, czyli dwa podjazdy z płaską półką pomiędzy, będzie służyć do przeskakiwania tzw. „gap'u” oraz wskakiwania na znajdujący się na funbox'ie Grindbox. Dodatkowo przeszkodę wzbogaci Pooljam - imitacja spotykanego w krajobrazie miejskim wygiętego przez np. samochód słupka uniemożliwiającego parkowanie.

W ramach inwestycji, zamontowane zostaną też słupy oświetleniowe z oprawami LED, stojaki na rowery i kosze na śmieci. Pojawią się też nowe nasadzenia.

Do zakończenia budowy Nowej Warszawskiej pozostał miesiąc

Zaplanowane prace wykonuje firma Deskshop Katarzyna Kołtonowska, ich koszt wyniesie 650 tys. złotych. Potrwają do stycznia 2023 r. Z obiektu będzie można więc skorzystać na początku przyszłego roku.

Na terenie Multi Parku Morena zbudowano dotąd miasteczko ruchu drogowego i pumptrack
Na terenie Multi Parku Morena zbudowano dotąd miasteczko ruchu drogowego i pumptrack
fot. Piotr Wittman / www.gdansk.pl

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ogłosiła też dwa przetargi na wykonanie dokumentacji projektowych dla następnych dwóch skateparków. Jedną dla obiektu na Przeróbce przy ul. Lenartowicza, a drugą dla takiegoż w Brętowie, przy ul. Niedźwiednik. Jakie konkretnie urządzenia pojawią się na nich i jakie rozwiązania zostaną zastosowane, wiadomo będzie po opracowaniu dokumentacji.

TV

Drugi dzień festiwalu FETA 2024