GZDiZ. Posadź w niedzielę drzewo w Pasie Nadmorskim

W niedzielę, 22 kwietnia, w godzinach 11.00 -15.00 GZDiZ zaprasza gdańszczan do wspólnego sadzenia lasu komunalnego w Pasie Nadmorskim, na przedłużeniu ul. Kołobrzeskiej, w okolicy Parku im. Ronalda Reagana. Do posadzenia jest 2500 sadzonek trzech gatunków drzew.

GZDiZ. Posadź w niedzielę drzewo w Pasie Nadmorskim
A
A
data publikacji: 19 kwietnia 2018 r.
Młody człowiek sadzi las w okolicach Niedźwiednika w 2017 roku
Młody człowiek sadzi las w okolicach Niedźwiednika w 2017 roku
Jerzy Pinkas/gdansk.pl

 

Jak informuje Magdalena Kiljan, rzecznik GZDiZ, na przedłużeniu ul. Kołobrzeskiej tuż przy ciągu pieszo-rowerowym odnotowano znaczne zniszczenia drzewostanu spowodowane ubiegłorocznymi wichurami.

Skutki te GZDiZ rekompensuje poprzez nasadzenia uzupełniające. Pośród 2,5 tysiąca drzew znalazły się przede wszystkim trzyletnie dęby oraz dwuletnie lipy i jawory mierzące 0,8 metra wysokości.

Wybór gatunków przygotowanych do zalesienia nie jest przypadkowy. Wynika bowiem z obecnych warunków siedliskowych oraz gwarantuje uzyskanie w perspektywie wieloletniej pożądanego, pięknego i długowiecznego lasu dla przyszłych pokoleń.

 

Trójmiejski Park Krajobrazowy w okolicy Niedźwiednika. Akcja sadzenia lasu w 2017 r.
Trójmiejski Park Krajobrazowy w okolicy Niedźwiednika. Akcja sadzenia lasu w 2017 r.
Jerzy Pinkas

 

Do wspólnego sadzenia GZDiZ zaprasza wszystkich chętnych.

- Z doświadczenia wiemy, że Gdańszczanie z przyjemnością angażują się w tego typu przedsięwzięcia – mówi Ewelina Latoszewska, Kierownik Działu Utrzymania Zieleni.  - W 2017 roku zorganizowaliśmy dwie akcje sadzenia drzew na terenie lasów komunalnych w okolicy ulicy Arciszewskiego i w lesie komunalnym sąsiadującym z Parkiem im. Ronalda Reagana. W każdej z nich uczestniczyło około stu osób. Rodzice z dziećmi z zaciekawieniem słuchały opowiadań leśników o fundamentalnym znaczeniu lasu, zagadnieniu retencji oraz instruktażu właściwego sadzenia drzewek.

Latoszewska dodaje, że do dziś GZDiZ otrzymuje sygnały od uczestników akcji o aktualnym stanie młodych drzew posadzonych w ubiegłym roku: - Przesyłają nam zdjęcia i krótkie wiadomości. To pozwala wierzyć, że takie lekcje w terenie są ciekawe i potrzebne. Budują poczucie współodpowiedzialności za środowisko, przy czym poza wygodnym strojem nie wymagają od uczestników żadnych nakładów finansowych ani organizacyjnych.

Sadzonki, narzędzia, rękawice oraz fachową pomoc zapewnia Gdański Zarząd Dróg i Zieleni. Potrzebne są wyłącznie chętne do pracy ręce. Warto spędzić czas na łonie natury i mieć swój osobisty udział w zazielenianiu Gdańska.

- Zapraszamy Wszystkich mieszkańców Gdańska na fantastyczną lekcję przyrody w pięknych okolicznościach Pasa Nadmorskiego - mówi Magdalena Kiljan, rzecznik GZDiZ.
oprac. SŁ (0)
www.gdansk.pl
oprac. SŁ (0)
www.gdansk.pl