Gdańskie Nieruchomości i Państwowe Szkoły Budownictwa w Gdańsku będą współpracować

Państwowe Szkoły Budownictwa im. prof. Mariana Osińskiego w Gdańsku i Gdańskie Nieruchomości zawarły porozumienie o współpracy. Młodzież kształcąca się w kierunkach związanych z branżą budowlaną i instalatorską zyska możliwość zdobycia praktyk zawodowych, zapoznania się z działalnością miejskiej jednostki, a w przyszłości także szansę na zatrudnienie.
11.02.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
za stołem w pokoju biurowym siedzą 4 osoby, kobiety i mężczyźni i podpisują dokument
Współpraca Gdańskich Nieruchomości i PSB ma zaowocować m.in. dostosowaniem kształcenia do wymogów rynku pracy
źródło: GN

Potrzebni fachowcy branży budowlanej

W ramach porozumienia uczniowie Państwowych Szkół Budownictwa w Gdańsku, kształcących specjalistów wielu branż budowlanych, otrzymają możliwość praktycznej nauki zawodu, zdobycia doświadczenia i wykorzystania specjalistycznych umiejętności. Gdańskie Nieruchomości na co dzień zajmują się administrowaniem budynkami i mieszkaniami gminy. Poza remontami, realizują także zadania związane z bieżącym utrzymaniem i konserwacją nieruchomości.

Bezpłatne obiady dla przedszkolaków i uczniów. Radni zmienili kryteria, sprawdź jak to załatwić 

Współpraca ma na celu dostosowanie szkolenia do oczekiwań lokalnego rynku pracy i poszerzenie oferty zatrudnienia dla absolwentów szkoły oraz wzmocnienia kadry Gdańskich Nieruchomości o wysokiej klasy zawodowców.

- Potrzebujemy dobrze przygotowanych fachowców, znających najnowocześniejsze technologie i metody działania, a takich fachowców kształcą Państwowe Szkoły Budownictwa – mówi Ziemowit Borowczak, dyrektor Gdańskich Nieruchomości. - To partnerstwo przyniesie korzyści dla Gdańska w postaci kadr dobrze przygotowanych do opieki nad starą substancją mieszkaniową. Przed nami ogrom prac modernizacyjnych, do których musimy się profesjonalnie przygotować, a PSB mogą pomóc nam w realizacji celu – dodaje dyrektor.

Praktyki, staże i warsztaty dla uczniów PSB

Dzięki współpracy Szkoły i Gdańskich Nieruchomości młodzież kształcąca się w PSB będzie miała możliwość odbycia obowiązkowych praktyk szkolnych w miejskiej jednostce. Uczniowie ostatnich klas, będą mogli także zgłosić się na płatne staże w trakcie ferii i wakacji.

W ramach planowanych wizyt studyjnych i warsztatów, młodzież będzie mogła zobaczyć jak przebiegają kompleksowe remonty budynków i mieszkań realizowane przez Gdańskie Nieruchomości.

Będzie to okazja do poznania zakresu prowadzonych prac, rozmowy ze specjalistami, inspektorami i pracownikami, którzy planują i nadzorują takie inwestycje.

TV

Dobiega końca realizacja zakładu termicznej obróbki odpadów