Festiwal Światła na Górze Gradowej w Gdańsku. Zobacz film z efektownym mappingiem

W dniach 13 – 15 maja organizowany jest w Gdańsku Festiwal Światła. Składa się na niego wiele wydarzeń takich jak spektakle, wystawy czy warsztaty, których wspólnym tematem jest światło w różnym ujęciu. Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z pokazu mappingu, który miał miejsce drugiego dnia festiwalu, w sobotę po zachodzie słońce.
( Publikacja: 14.05.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Mapping podczas Festiwalu Światła na Górze Gradowej
Mapping podczas Festiwalu Światła na Górze Gradowej
fot. Dariusz Kwidziński/gdansk.pl

Organizatorzy Festiwalu Światła – Hevelianum, Hackerspace Trójmiasto i CUMY warsztat otwarty - reklamowali to wydarzenie jako wyjątkową okazję nie tylko do oglądania podświetlonych budynków, ale też do eksperymentów naukowych i artystycznej ekspresji. To wszystko miało służyć integracji i dobrej zabawie na świeżym powietrzu. Dodatkowych wrażeń uczestnikom dostarczało niezwykłe otoczenie w postaci natury i historycznej architektury dawnego fortu na Górze Gradowej. Każdy, kto udał się w weekend na Górę Gradową na brak wrażeń nie narzekał.

Ukazał się album z widokami Gdańska na szklanych negatywach z lat 1860–1942

W sobotę po zapadnięciu zmroku udaliśmy się też tam z naszą kamerą, żeby zobaczyć jak wygląda festiwal. Zaprezentowano znany i popularny, pełen historycznych odniesień mapping 3D "(Re)Konstrukcje!". To niezwykły pokaz "światło i dźwięk", w którym budynek zabytkowej Wozowni na Górze Gradowej ożywa na oczach widzów.

Zobacz relację wideo z mappingu:


Pokazany został też cykl mappingów Sylwii Dybich „Niezrealizowana potrzeba“. Całość projektu łączyła wspólna myśl: rzeczywistość, która nas otacza, jest reaktywna do nas samych.

Niedziela, 15 maja jest ostatnim dniem Gdańskiego Festiwalu Światła. W ciągu całego dnia na odwiedzających również czeka mnóstwo atrakcji.

Szczegółowy program wydarzeń na stronie: Festiwalu Światła.