Koncertowo w „Zakopiance” z okazji Dnia Kobiet w czwartek

Miłośniczki i miłośników big-beatu Dom Sąsiedzki „Zakopianka” zaprasza na koncert gitarzysty Włodka Kubiaka, zatytułowany „Dzień Kobiet w piosence”. Muzyczne spotkanie odbędzie się w czwartek, 9 marca, o godzinie 18.30. Wstęp wolny.
( 08.03.2023 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
plakat informacyjny koncertu, różowe tło, na nim usta
Dom Sąsiedzki „Zakopianka” zaprasza wszystkich na wieczór piosenek przede wszystkim o kobietach, i utworów z poprzednich dekad
mat. Dom Sąsiedzki „Zakopianka”

Letnica. W sobotę otwarcie, pierwszego w dzielnicy, klubu sąsiedzkiego. Zajrzyjcie koniecznie

Koncert w Domu Sąsiedzkim „Zakopianka” (ul. Zakopiańska 40) w Gdańsku, który odbędzie się w czwartek, 9 marca, nieprzypadkowo zatytułowany został „Dzień Kobiet w piosence” - nawiązuje do święta 8 marca i organizowany jest szczególnie dla pań (ale mile widziani są także panowie!). 

W repertuarze wieczoru znajdą się big-beatowe piosenki z lat 60. i 70., które łączy tematyka: są poświęcone kobietom. Wykona je gitarzysta nieistniejącego już zespołu wokalno-instrumentalnego „Atole”, który powstał w 1967 roku przy klubie Stoczni Północnej „Lastadia” w Gdańsku: Włodek Kubiak.

W skład grupy wchodzili ponadto: Krzysztof Zakreta - gitara, śpiew; Krzysztof Tryfon - gitara basowa; i Zbigniew Śmigalski - perkusja. Kierownictwo muzyczne sprawowała Nina Rowińska. Formacja zdobyła główną nagrodę w konkursie o „Błękitną Gitarę” zorganizowanym przez ZW ZMS. Na repertuar zespołu składały się głównie własne kompozycje utrzymane w stylu folk, łączące elementy muzyki kaszubskiej z nowoczesną muzyką rytmiczną. Grupa wzorowała się na dokonaniach Jimi'ego Hendrixa, Otisa Reddinga, Erica Claptona i Wilsona Picketta. Zespół działał przy klubie młodzieżowym Stoczni Północnej „Lastadia” w Gdańsku, przy ulicy Zakopiańskiej 40 - gdzie obecnie działa Dom Sąsiedzki „Zakopianka”. 

Muzyka łączy

Czwartkowe spotkanie służy aktywizacji społecznej oraz integracji mieszkanek i mieszkańców w różnym wieku, szczególnie z dzielnicy Siedlce oraz ościennych. To propozycja miłego spędzenia czasu także dla rodzin z Ukrainy, które w Gdańsku znalazły schronienie i przyjaciół.

Na koncert zapraszają partnerzy: organizatorzy społeczności lokalnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku oraz grający i śpiewający lider - Włodek Kubiak.

Początek o godzinie 18:30. Wstęp wolny.