• Start
  • Wiadomości
  • Dożynki Gdańskie w dzielnicy Orunia-Św. Wojciech-Lipce. Zajrzyj na wielkie Święto Kapusty

Dożynki Gdańskie w dzielnicy Orunia-Św. Wojciech-Lipce. Zajrzyj na wielkie Święto Kapusty

Któż z nas nie jada kapusty? W formie bigosu, w gołąbkach i pierogach, kiszoną. Jest smaczna i zdrowa, czemu więc nie świętować jej urodzaju? Z takiego założenia wyszli organizatorzy gdańskiego Święta Kapusty, które odbędzie się w najbliższą sobotę, 24 września. Zajrzyjcie tam koniecznie.
( Publikacja: 23.09.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
W sobotę Święto Kapusty w Gdańsku. Będzie się działo
W sobotę Święto Kapusty w Gdańsku. Będzie się działo
fot. Krzysztof Mystkowski / KFP

Gdańskie dożynki

Konkurs rzutu kapustą na odległość, pokazy tradycyjnego ubijania i szatkowania kapusty, ale też pogadanki o jej właściwościach zdrowotnych. Atrakcji nie zabraknie dla młodszych i starszych, dla miłośników dobrego jedzenia, jak i tych, którzy po prostu lubią atmosferę imprez plenerowych.

Gdańska Fundacja Integracji Społecznej - Ośrodek Sportów Konnych Lipce wraz z Radą Dzielnicy Orunia - Św. Wojciech - Lipce zapraszają mieszkańców na Święto Kapusty, które odbędą się przy ulicy Niegowskiej 12, około 250 m za torami kolejowymi.

„Monsieur Armand” z Gdańska wśród najlepszych cukierni świata. Na liście tylko 10 lokali z Polski

Impreza rozpocznie się w samo południe. Obecni będą mogli wziąć udział w mszy świętej polowej w intencji rolników i ich plonów. Po jej zakończeniu, około godz. 13, zaplanowano uroczysty korowód ciągników, które wjadą na teren imprezy. Podczas dożynek, które zaplanowano do godz. 22, nie zabraknie występów artystycznych, będzie muzyka na żywo, koncerty zespołów oraz didżej. Będą pogadanki o zdrowych właściwościach kapusty i kiszonek, pokaz tradycyjnego szatkowania i ubijania kapusty oraz nietypowe, kapuściane zmagania sportowe.

Mnóstwo atrakcji podczas Święta Kapusty

W czasie imprezy zaplanowano również konkursy z nagrodami, strefę zabaw (w tym karuzela dla najmłodszych, dmuchańce , euro bungee), strefę cateringu (grill, napoje), stoiska z naturalnymi produktami, a nawet prezentację ciągników rolniczych.

Dojazd na dożynki możliwy jest własnym samochodem, ale też pociągami Polregio do stacji Gdańsk Lipce i autobusami: 132, 232, 200, 205, 207 do przystanku "Niegowska" z Gdańska i Pruszcza Gdańskiego.

Zgłoś się do rywalizacji na Wyspie Sobieszewskiej! W sobotę wraca #RUNGDN