Zgłoś się do #RUNGDN na Wyspie Sobieszewskiej

Po wakacyjnej przerwie Gdański Ośrodek Sportu wraca z cyklem biegowym #RUNGDN. 24 września na Wyspie Sobieszewskiej rozegrane zostaną zawody na trasie, którą biegacze w 2021 roku zgodnie uznali za jedną z najatrakcyjniejszych w całym cyklu.
( Publikacja: 21.09.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Sezon biegowy trwa. Wystartuj w #RUNGDN na Wyspie Sobieszewskiej
Sezon biegowy trwa. Wystartuj w #RUNGDN na Wyspie Sobieszewskiej
fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

RUNGDN wraca po wakacyjnej przerwie

W ostatnią niedzielę rozegrany został 60. Bieg Westerplatte. To duża impreza, w której biorą udział tysiące biegaczy. Jednak Gdański Ośrodek Sportu w swojej ofercie ma też zawody biegowe rozgrywane cyklicznie, na krótszych dystansach, w różnych gdańskich lokalizacjach. Cieszą się one dużym powodzeniem, pozwalając amatorom biegania nie tylko utrzymać formę fizyczną, ale też sprawdzić się w sportowej rywalizacji. Do takich należy propozycji należy #RUNGDN. Biegi wracają po wakacyjnej przerwie.

Szymon Gumkowski zwycięzcą 60. edycji Biegu Westerplatte. Najszybszą kobietą - Sviatlana Sanko 

#RUNGDN Wyspa Sobieszewska

Trasa biegu, który zostanie rozegrany na Wyspie Sobieszewskiej została wytyczona w atrakcyjnym przyrodniczo miejscu, w kompleksie leśnym znajdującym się na zachód od ul. Falowej. 5-kilometrowa (2x2,5) trasa #RUNGDN nie posiada atestu PZLA, a dystans został zmierzony urządzeniem GPS. Zapisy już od czwartku, 22 września, od godziny15:00.

trasa

 

W Biegu mogą uczestniczyć osoby, które do dnia Biegu (włącznie) ukończą 16 lat. Warunkiem dopuszczenia zawodnika, który najpóźniej w dniu Biegu nie stał się pełnoletni, jest zgoda rodziców lub opiekunów prawnych.

ZAPISY

REGULAMIN IMPREZY

Poprzednie edycje #RUNGDN cieszyły się dużym zainteresowaniem. Nz. bieg z września 2021 r.
Poprzednie edycje #RUNGDN cieszyły się dużym zainteresowaniem. Nz. bieg z września 2021 r.
fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

Limit uczestników wynosi 250 osób. Na mecie na biegaczy czekać będzie pamiątkowy medal. Jak zwykle w tegorocznych edycjach biegów #RUNGDN startujący będą mieli do wyboru jedną z dwóch opcji pakietów startowych.

Kolejne zawody cyklu #RUNGDN rozegrane zostaną 22 października 2022 na Górze Gradowej o godz. 11:00.