• Start
  • Wiadomości
  • Dom Zdrojowy w Brzeźnie. Sezon letni 2022 oficjalnie otwarty 

Dom Zdrojowy w Brzeźnie. Sezon letni 2022 w Gdańsku został oficjalnie otwarty 

- Mamy piękny prezent na początek lata, myślę że wszystkie dzieci właśnie tak to sobie wymarzyły: słońce, morze i wspaniała atmosfera - powiedziała Monika Chabior, zastępczyni prezydent Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania, otwierając sezon wakacyjny w Domu Zdrojowym w Brzeźnie. Gdańsk na wakacje przygotował mnóstwo atrakcji - pikniki, warsztaty, wystawy, spacery z przewodnikami, obserwacje nieba i ... potańcówki. 
25.06.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Plakat z napisem “Lato temu w Brzeźnie - Powitanie wakacji w Domu Zdrojowym”, z lewej strony stoi kobieta w średnim wieku.
Uczestnicy pikniku rodzinnego “Lato temu w Brzeźnie - Powitanie wakacji w Domu Zdrojowym” mieli do wyboru wiele atrakcji na powitanie wakacji i powrót do czasów świetności dawnego kurortu
Fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

Moda, marketing i zero waste - warsztaty dla młodzieży

Dom Zdrojowy to nadmorska filia Hevelianum, XIX-wieczny kurhaus, po gruntownej rewitalizacji, stał się miejscem edukacji ekologicznej. Znajdują się tu również miejsca noclegowe i restauracja. W sobotę 25 czerwca 2022 roku właśnie tu uroczyście otwarto sezon wakacyjny, który potrwa do 4 września. 

Dom Zdrojowy rozpoczyna nowe życie: pierwsi zwiedzający i świąteczna iluminacja

Piknik rodzinny “Lato temu w Brzeźnie". Jakie atrakcje?

- Wczoraj świadectwa a dzisiaj wakacje - powiedziała Monika Chabior. - Cieszę się, że jesteście z nami. Czy to nie jest najlepsze miejsce, żeby zainaugurować wakacje? A jest ich w całym mieście co niemiara, również na Górze Gradowej, którą także opiekuje się Hevelianum. Mamy festyny w różnych dzielnicach, w Letnicy, na Dolnym Mieście, wybieram się też do Nowego Portu. Jesteśmy aktywni i mamy się dobrze, życzę cudownego dnia i cudownych wakacji. Proszę żebyście pili zimne napoje, zabezpieczali się przed słońcem, szukali cienia wtedy, kiedy to możliwe i dbali o siebie pod każdym względem, bo chcemy przetrwać radośnie i zdrowo czas wakacji.

Zobacz galerię zdjęć z pikniku "Lato temu w Brzeźnie" 

Uczestnicy pikniku rodzinnego “Lato temu w Brzeźnie - Powitanie wakacji w Domu Zdrojowym” mieli do wyboru wiele atrakcji na powitanie wakacji i powrót do czasów świetności dawnego kurortu. To m.in wystawa i pokaz dawnej mody plażowej, warsztaty, konkursy, zajęcia sportowe, koncerty, spektakl i potańcówka w rytmie walca.

Z prawej dwóch młodych mężczyzn obok nich młoda kobieta, stoją przed mikrofonami
- Wczoraj świadectwa a dzisiaj wakacje - powiedziała Monika Chabior. - Cieszę się, że jesteście z nami. Czy to nie jest  najlepsze miejsce, żeby zainaugurować wakacje?
Fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

Terenówki przyrodnicze, warsztaty familijne, spacery historyczne 

- Cieszę się, że spośród tych wszystkich festynów, które są dziś w Gdańsku, jesteście z nami w Brzeźnie, w przyjemnej nadmorskiej atmosferze, gdzie troszeczkę jest wiatru w porównaniu do innych gdańskich dzielnic - powiedział Cezary Dowbor Śpiewak, radny Miasta Gdańska. - Wszystkim życzę udanego korzystania ze wielu atrakcji, które Hevelianum nam przygotowało w Domu Zdrojowym, a dzieciom i młodzieży życzę udanych wakacji. 

Upał! Przez najbliższych kilka dni temperatura może osiągać nawet 33 stopnie Celsjusza

Dom Zdrojowy na czas wakacji zaprasza m.in na terenówki przyrodnicze - czyli spacery po okolicach, warsztaty familijne podczas których wykonać będzie można przyjazne środowisku, aromatyczne kule do kąpieli. Chętni będą mogli wziąć udział w spacerach historycznych “Śladami dawnego kurortu” i zwiedzać Dom Zdrojowy i okolice z przewodnikiem.

A w każdą letnią sobotę wakacji zatańczyć na potańcówce przed Domem Zdrojowym - na każdą przygotowano inny muzyczny temat.

Młoda kobieta na scenie w szerokich spodniach i czapeczce marynarskiej na głowie
Podczas sobotniego pikniku w Brzeźnie można było na żywo podziwiać stroje plażowe z epoki
Fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

Wystawa “Moda w dawnym kurorcie”

Do zwiedzania zupełnie nowej wystawy plenerowej, którą można podziwiać w ogrodzie na rozstawionych ośmiu planszach zaprosił historyk Jan Daniluk, autor wystawy plenerowej “Moda w dawnym kurorcie” i książki “Dom zdrojowy kurort Brzeźno 1893- 2021”. 

- Na planszach prezentujemy w sposób telegraficzny, przystępny, lekki ale ciekawy, historię dawnej mody w kurortach - powiedział Jan Daniluk podczas pikniku w Brzeźnie. - Widać jak na przestrzeni kilku dekad zmienił się niemal diametralnie sposób ubierania, paradowania, kąpania w dawnych kurortach nad Zatoką Gdańską. A Brzeźno to nie tylko jedno z kąpielisk, ale jednocześnie najstarsze w naszym regionie.

Wystawa „Truso. Legenda Bałtyku”. Rozpocznij wakacje z wikingami - już w sobotę

TV

Wybory samorządowe w Gdańsku 7 kwietnia 2024