• Start
  • Wiadomości
  • Chełm. Spotkanie prezydenta Gdańska z mieszkańcami dzielnicy w środę

Chełm. Spotkanie prezydenta Gdańska z mieszkańcami dzielnicy w środę

Jar Wilanowski pięknieje, basen przy ul. Chałubińskiego cieszy się niesłabnącą popularnością, są jednak kwestie, które wymagają rozwiązań, a miejsca - remontów. O tym wszystkim będzie można porozmawiać w środę, 15 listopada, z prezydentem miasta w ramach spotkania obywatelskiego z cyklu "Twoja dzielnica – Twój Gdańsk".
( 14.11.2017 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

W poniedziałek ulicami Chełmu spacerował prezydent Gdańska wraz z szefami miejskich spółek i wydziałów gdańskiego magistratu. Spacer był przygotowaniem przed przyszłotygodniowym spotkaniem z mieszkańcami dzielnicy

W tych spotkaniach uczestniczą także zastępcy prezydenta Gdańska oraz dyrektorzy wydziałów gdańskiego magistratu i prezesi miejskich spółek. Jest to więc okazja, by osobiście porozmawiać na interesujący Państwa temat bądź zgłosić ewentualny problem, który, w opinii mieszkańców, wymaga rozwiązania.

Spotkanie na Chełmie odbędzie się w środę, 15 listopada, w gmachu Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7, przy ul. Chałubińskiego 13. Początek o godz. 17.

Chełm to największa, pod kątem liczby mieszkańców, dzielnica w Gdańsku. Liczy ona ponad 50,5 tys. osób. We wrześniu br., podczas sesji, radni miejscy przegłosowali uchwałę intencyjną, która zakłada podział tej dzielnicy na dwie mniejsze: Chełm i Orunię Górną. O szczegóły będzie można podpytać podczas najbliższego środowego wydarzenia.

Przed tygodniem odbył się tzw. spacer gospodarski z udziałem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, a także urzędników oraz radnych miejskich: Adama Nierody i Marka Bumblisa i radnych dzielnicy, m.in. Mariana Menczykowskiego. O tym, co ustalono w jego trakcie można przeczytać tutaj.


Przeczytaj także:

Sesja Rady Miasta Gdańska. Pierwszy krok ku powstaniu kolejnej, 35 dzielnicy w mieście