Cebulki kwiatowe dla mieszkańców Gdańska. Przyjdź dziś o godzinie 16.30

Urząd Miejski już po raz siódmy zorganizuje bezpłatne przekazanie mieszkańcom Gdańska cebul roślin ozdobnych. Cebulki wydawane będą w środę, 19 października, w Gdańsku w okolicach budynku LOT przy ul. Wały Jagiellońskie 2 od godz. 16.30 do wyczerpania zapasów. W wydarzeniu weźmie udział Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.
( 17.10.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Przygotowano 3 tysiące opakowań z cebulami 10 odmian tulipanów, szachownic, czosnków, frezji czy krokusów
Przygotowano 3 tysiące opakowań z cebulami 10 odmian tulipanów, szachownic, czosnków, frezji czy krokusów
fot. gdansk.pl

Tulipany, frezje, krokusy ...

W ramach akcji rozdawane są cebule roślin wiosennych takich jak tulipany krokusy czy frezje, które należy sadzić jesienią.

W tegorocznej edycji Wydział Środowiska przygotował dla mieszkańców Gdańska 3000 opakowań z cebulami 10 odmian tulipanów, szachownic, czosnków, frezji czy krokusów. Cebule tych roślin ozdobnych rozdawane będą nieodpłatnie. Każda z zainteresowanych osób będzie mogła otrzymać maksymalnie 2 opakowania cebulek. 

Dlaczego Miasto rozdaje bezpłatne cebulki kwiatów?

Inicjatywa przekazania bezpłatnych cebulek powstała w 2015 roku. Jej głównym celem jest zachęcenie mieszkańców miasta do samodzielnego wprowadzenia zieleni w swoje najbliższe sąsiedztwo, na tereny osiedlowych ogródków przydomowych czy na balkony.

Cebulki wydawane będą w środę, 19 października, w okolicach budynku LOT przy ul. Wały Jagiellońskie 2 od godz. 16.30 do wyczerpania zapasów. W wydarzeniu weźmie udział Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. 

Drugie życie bratków. Gdańszczanie przygarnęli tysiące bezpłatnych sadzonek