Cavaliada, czyli cztery dni w Ergo Arenie jeździeckich atrakcji

Od czwartku do niedzieli, 1-4 lutego, w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie odbywała się Cavaliada Sopot 2024, jedne z największych zawodów jeździeckich w Polsce. Przez cztery dni rywalizowano w konkursie w skokach przez przeszkody, powożeniu zaprzęgami parokonnymi, ujeżdżeniu i WKKW (Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego). ZOBACZCIE zdjęcia.
04.02.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

 

 

W ramach zawodów CSI2* podczas tej edycji wydarzenia rozegrano 9 konkursów, w tym dwa najważniejsze - zaliczane do światowego rankingu: Duża Runda oraz PKO Bank Polski Grand Prix.

- Na liście startowej są zawodnicy z europejskiej czołówki oraz ci, którzy przygotowują się do Igrzysk Olimpijskich czy Finału Pucharu Świata. Można wymienić chociażby Kristapsa Neretnieksa, który jest zawodnikiem z pierwszej setki światowego rankingu. Łotysz po raz drugi wystartuje w Igrzyskach Olimpijskich i jest też wiceliderem Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. Liderem tej ligi jest Grek Angelos Touloupis, który jednocześnie walczy w rozgrywkach Cavaliada Tour. Nie brakuje doskonałych zawodników z Niemiec czy z krajów nadbałtyckich. Najliczniejszą grupę stanowią reprezentanci Polski, a listę zgłoszonych otwiera aktualny Mistrz Polski Seniorów: Tomasz Miśkiewicz - mówił przed zawodami Szymon Tarant, dyrektor sportowy Cavaliada Tour.

Przez cztery dni odbywały się konkursy w skokach przez przeszkody, powożeniu zaprzęgami parokonnymi, ujeżdżeniu i WKKW (Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego). 

Cavaliada to również największe w Polsce Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich. 

 

TV

II dzień Zjazdu Hanzy w Gdańsku. Jarmark i Szczyt Burmistrzów