• Start
 • Wiadomości
 • Cavaliada 2023. Wielkie święto jeździectwa trwa w Ergo Arenie

Cavaliada 2023 - wielkie święto jeździectwa Ergo Arenie. Ostatni dzień w niedzielę

Sport, emocje, piękne konie - tym charakteryzuje się Cavaliada. Międzynarodowe zawody jeździeckie na początku lutego ponownie zawitały do Ergo Areny - potrwają do niedzieli. W programie niezwykłe pokazy, cztery konkurencje jeździeckie i dobra zabawa.
02.02.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
dżokejka na koniu skaczącym przez przeszkodę
Po pierwszej zakończonej sukcesem edycji Cavaliady Sopot przyszedł czas na kontynuację rozpoczętej w zeszłym roku tradycji. Od 2 lutego przez 3 kolejne dni Ergo Arena jest międzynarodową stolicą halowych zawodów jeździeckich
fot. Cavaliada Sopot 2023

Julia Żugaj na finale WOŚP. Uwielbiana przez młodszych, zupełnie nieznana starszym

Cavaliada Tour to największy w Polsce cykl halowych zawodów jeździeckich, odbywających się w tym sezonie w Warszawie, Poznaniu, Sopocie oraz Krakowie. To, co czyni to wydarzenie unikalnym na skalę kraju, jest fakt, że w jednym miejscu i czasie spotykają się ze sobą przedstawiciele czterech konkurencji jeździeckich: skoków przez przeszkody, powożenia, ujeżdżenia i Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego. 

Od czwartku do niedzieli w Ergo Arenie

W sopocko-gdańskiej Ergo Arenie (Plac Dwóch Miast) Cavaliada 2023 odbywa się od czwartku do niedzieli, 2-5 lutego. Oprócz 12 klas w ramach zawodów międzynarodowych w skokach przez przeszkody, każdego dnia kibice mogą oglądać inne konkurencje jeździeckie, widowiskowe konkursy rozrywkowe, a także pokazy. Dodatkowo, dla odwiedzających przygotowane zostały Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich, punkty gastronomiczne i strefa dla dzieci. 

- Cavaliada to popularne wydarzenie jeździeckie, które za każdym razem przyciąga na trybuny tysiące osób. Wśród nich, oprócz miłośników koni i sportu jeździeckiego, są rodziny z dziećmi oraz młode osoby, które chcą w ciekawy sposób spędzić czas wolny - mówi Jakub Patelka, dyrektor Cavaliada Tour. - Termin Cavaliady w Sopocie wypada w ferie zimowe kilku województw, i tak jak w zeszłym roku spodziewaliśmy się, że wiele osób wybierze ten kierunek aby spędzić czas nad polskim morzem, a przy okazji bawić się razem z nami na trybunach Ergo Areny. W zeszłym roku ta impreza po raz pierwszy pojawiła się w Trójmieście i przyciągnęła ponad 10 tysięcy osób. W tym roku zainteresowanie jest jeszcze większe.

Program każdego dnia jest wypełniony od rana do późnych godzin wieczornych. Najbardziej popularne i widowiskowe konkursy odbywają się popołudniami oraz wieczorami. Każdy dzień ma swoje punkty specjalne, a ich największa kumulacja zaplanowana została na sobotę. 

dżokej na koniu, obok kobieta wręcza mu nagrodę
Sportowcy ze swoimi wierzchowcami konkurują na jednej z największych hal widowiskowo-sportowych w naszym kraju
fot. Cavaliada Sopot 2023

Program

Najbardziej popularne punkty programu to:

 • Czwartek, 2 lutego
  • Speed Masters – konkurs w skokach przez przeszkody, z przeszkodami na poziomie 140 cm. Jest to pierwsza kwalifikacja do niedzielnego Grand Prix, początek godzina 17:00;
  • Pokazy – Blanka Satora Horse Show, Sulki, początek godzina 19:25;
  • CAVALIADA Driving Tour – konkurs w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi, zaliczany do Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi, początek godzina 20:45.
 • Piątek, 3 lutego
  • Duża Runda – konkurs w skokach przez przeszkody na poziomie 145 cm, zaliczany do rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej i rankingu CAVALIADA Tour, początek godzina 15:10;
  • WKKW - konkurs z przeszkodami krosowymi, zaliczany do Halowego Pucharu Polski w WKKW oraz TRAF Eventing Tour, początek godzina 19:00;
  • Potęga Skoku – bicie rekordu w skoku przez mur, początek godzina 21:00.
 • Sobota, 4 lutego
  • CAVALIADA Driving Tour – drugi konkurs w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi, początek godzina 17:30;
  • pokazy - Blanka Satora Horse Show, Sandra Sysojeva, Apolinarski Group, początek 18:45;
  • sztafeta CAVALIADA Future – konkurs drużynowy, w którym dzieci na kucykach oraz dorosłe gwiazdy są podzieleni na ekipy i mają do pokonania trasę sztafety. Dorosły zawodnik pokonuje ją samochodem, początek 20:00;
  • Speed & Music – konkurs szybkości w skokach przez przeszkody o wysokości 135 cm, początek godzina 21:20.
 • Niedziela, 5 lutego
  • PKO Bank Polski Grand Prix - najważniejszy i najbardziej prestiżowy konkurs zawodów, w którym startują tylko ci zawodnicy, którzy zakwalifikują się pierwszego bądź drugiego dnia. Przeszkody sięgają 145 cm, początek godzina 12:15.

Cały program na stronie organizatora: www.sopot.cavaliada.pl.

Uwaga! Cavaliada Sopot to wydarzenie sportowe, dlatego godziny poszczególnych konkursów zależą od przebiegu rywalizacji oraz liczby zgłoszeń zawodników. Przed przyjazdem zawsze należy sprawdzić czy program nie uległ modyfikacjom. Wejście główne otwierane jest około 15 minut przed rozpoczęciem pierwszego konkursu.

dżokejka na białym koniu przeskakuje przez przeszkodę
W programie Cavaliady są m.in. skoki przez przeszkody - najpopularniejsza konkurencja jeździecka w Polsce i na świecie
fot. Cavaliada Sopot 2023

Bilety i transmisja

Bilety na Cavaliada Sopot 2023 w cenie 69-169 zł dostępne są na stronach ToBilet.pl oraz ebilet.pl, można je także kupić w kasie.

Wszystkie konkursy są transmitowane online. Oprócz zawodów w transmisji można zobaczyć wywiady ze zwycięzcami konkursów, liderami rankingów, a także rozmowy w studiu. Dla osób, które zakupią karnet na cztery dni, będzie dostępna 7-dniowa usługa VOD. Więcej na live.cavaliada.pl.

Sponsorem głównym Cavaliada Tour jest PKO Bank Polski. Organizatorem wydarzenia jest Grupa MTP, a gospodarzem - Miasto Sopot.

Gdańsk wyróżniony w rankingu amerykańskiego portalu. Miasto pełne atrakcji dla turystyki biznesowej

TV

To przedszkole jest wzorem