Gdańsk wyróżniony w rankingu amerykańskiego portalu. Miasto pełne atrakcji dla turystyki biznesowej

Gdańsk wraz z Krakowem, jako jedyne miasta w Polsce, znalazły się na drugim miejscu rankingu amerykańskiego portalu ITA Group Inc., które w 2023 r. mają najbardziej interesującą dodatkową ofertę spędzania wolnego czasu dla uczestników kongresów i seminariów. Duet naszych miast wyprzedza w zestawieniu jedynie Hertfordshire wraz z Londynem. 
25.01.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Turyści latem obok wielkiego napisu GDAŃSK
Do rozpoczęcia sezonu turystycznego w Gdańsku zostało już niewiele ponad cztery miesiące
fot. Piotr Wittman/ gdansk.pl

Czego dotyczy ranking portalu?

Lista opublikowana przez portal dotyczy destynacji na całym świecie wyznaczających w tym roku turystyczne trendy w ofercie nazywanej w języku angielskim incentives. Tłumacząc to na język polski i bardziej praktyczny oznacza to dodatkowe zachęty dla turystyki biznesowej do przyjazdu w dane miejsce. Chodzi o oto, żeby uczestnicy konferencji, kongresu, targów czy szkolenia po obradach i rozmowach mieli jeszcze okazję do zwiedzenia czegoś w okolicy i poznania miejscowych atrakcji.   

Karta Turysty zdobywa uznanie gości odwiedzających Gdańsk. Jej sprzedaż wzrasta

W tekście ITA Group Inc., zajmującego się turystyką biznesową, Gdańsk został opisany jako miasto przypominające Amsterdam z urzekającym zabytkowym centrum i kolorowymi budynkami.
 
Jako jedną z atrakcji wymieniono w artykule wejście na wieżę Ratusza Głównego Miasta, skąd rozpościera się piękny widok na historyczną część miasta.  
 
- Kiedyś było tak, że organizowano w danym miejscu konferencję, jej uczestnicy przyjeżdżali, porozmawiali, podyskutowali i się rozjeżdżali. Od kilku lat taki schemat przestał działać. Uczestnicy różnych spotkań biznesowych chcą mieć też zagospodarowany w sposób atrakcyjny czas po konferencji. I jak się okazuje, oferta Gdańska i Krakowa w tym zakresie, bez dwóch zdań, jest najbogatsza w Polsce. To dla nas duże wyróżnienie, że zyskaliśmy takie uznanie w oczach międzynarodowego podmiotu - mówi Michał Brandt z Gdańskiej Organizacji Turystycznej (GOT). 
 
Grafika za lata 2019-2021 dotycząca rynku spotkań w Gdańsku tj. wydarzeń takich, jak konferencje, targi i szkolenia firm
Zestawienie za lata 2019-2021 dotyczące rynku spotkań w Gdańsku tj. wydarzeń takich, jak konferencje, targi i szkolenia firm. Dane za ubiegły rok nie są jeszcze dostępne
mat. GOT
Przedstawiciel GOT ma jednocześnie nadzieję, że wytypowanie Gdańska w rankingu ITA Group Inc. przełoży się na większą liczbę imprez dla środowiska biznesu połączonych ze skorzystaniem z bogatej oferty turystycznej naszego miasta w tym roku i następnych latach. 

Jakie inne miasta trafiły do rankingu?

ITA Group Inc. w swoim rankingu na rok 2023 podzielił destynacje na dwie grupy: jedno miasto oraz para kierunków. Gdańsk wraz z Krakowem został umieszczony w tej drugiej kategorii. Na pierwszym miejscu portal wskazał Hertfordshire, hrabstwo we wschodniej Anglii wraz z Londynem, a na trzecim miejscu za polskimi miastami umieścił tureckie miasta Stambuł i Bodrum
Artykuł portalu ITA Group Inc. można przeczytać tu
 
Główna siedziba portalu, który opublikował ranking, mieści się w mieście West Des Moines, w amerykańskim stanie Iowa. Jedno z jego biur znajduje się też w Londynie.

 

TV

7:10 do Walencji, czyli jak działa lotnisko?