• Start
  • Wiadomości
  • Karta Turysty zdobywa uznanie gości odwiedzających Gdańsk

Karta Turysty zdobywa uznanie gości odwiedzających Gdańsk. Jej sprzedaż wzrasta

Ponad dwukrotnie wzrosła w Gdańsku w 2022 r. w porównaniu do 2021 r. sprzedaż Karty Turysty. Składa się ona z pakietów umożliwiających bezpłatny wstęp do ponad 20 atrakcji turystycznych oraz blisko 30 zniżek do obiektów kultury, miejsc rozrywki i restauracji. Ciekawostką jest to, że z produktu Gdańskiej Organizacji Turystycznej korzystają w większości goście z Polski. 
( 22.01.2023 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Para turystów, kobieta i mężczyzna, robiący sobie zdjęcie selfie smartfonem na tle ratusza i Fontanny Neptuna w Gdańsku
Jedna karta, setki korzyści! - tak swój produkt promuje Gdańska Organizacja Turystyczna. Karta Turysty dostępna jest w formie tradycyjnej oraz aplikacji na smartfonie
fot. Piotr Wittman/ gdansk.pl

Ponad dwa razy więcej chętnych na Kartę Turysty

W minionym roku z Karty Turysty w Gdańsku skorzystało 9147 osób. W 2021 r. liczba sprzedanych Kart Turysty wyniosła zaś 4269. Oznacza to wzrost aż o 114 procent
- Najpierw pandemia COVID-19, potem wybuch wojny za naszą wschodnią granicą nie sprzyjały ruchowi turystycznemu. Mimo to, widzimy konkretne odbicie w liczbie sprzedanych Kart Turysty. To jasny sygnał, że turyści są zainteresowani zwiedzaniem Gdańska i często za korzystną opcję uważają wykupienie jednego z pakietów Karty Turysty. Karta Turysty to produkt, który ma ułatwić i uprzyjemnić zwiedzanie Gdańska. Poza szeregiem miejsc, do których można wejść bez dodatkowych opłat, można także skorzystać ze zniżek na wybrane usługi - komentuje Łukasz Wysocki, prezes Gdańskiej Organizacji Turystycznej
 
Dodał, że ciekawostką jest również fakt, iż z Karty Turysty, początkowo przygotowanej dla gości z zagranicy, korzystają w ok. 80 procentach turyści z Polski. 

Z jakich pakietów składa się Karta Turysty?

W 2022 roku zmieniono nazwy pakietów Karty Turysty: Odkrywca oraz Odkrywca Premium (dawne Zwiedzanie oraz Rodzina i Zabawa). 
 
Pakiet Odkrywca oferuje darmowe wejście do 12 placówek: Muzeum II Wojny Światowej, Narodowe Muzeum Morskie - Spichlerze na Ołowiance, Muzeum Gdańska - Ratusz Głównego Miasta oraz Muzeum Bursztynu, Muzeum Archeologiczne - Spichlerz Błękitny Baranek oraz Piwnica Romańska, Muzeum Narodowe - Oddział Sztuki Dawnej, Oddział Etnografii oraz Oddział Sztuki Nowoczesnej, Ogród Zoologiczny, Hevelianum oraz Grodzisko w Sopocie.
 
Grupa turystów na wieży robiąca zdjęcia zabytkowych budynków
Użytkownik pakietu Odkrywca Premium w Karcie Turysty może zaoszczędzić do 200 zł, a pakietu Odkrywca do 130 zł
fot. Piotr Wittman/ gdansk.pl
Oprócz tego, w Pakiecie Odkrywca są też zniżki od 10 do 20 proc. do atrakcji takich, jak taras widokowy w biurowcu Olivia Star, rejs Holiday Boat Gdańsk i River Cruise, koło widokowe AmberSky oraz restauracji. 

Ile kosztują pakiety Odkrywcy?

Pakiet Odkrywca dostępny jest w trzech wersjach czasowych: 24 godziny - 50 zł, 48 godz. - 60 zł, 72 godz. - 70 zł (cena normalna). W opcji ulgowej Pakiet Odkrywca kosztuje: 24 godz. - 35 zł, 48 godz. - 45 zł i 72 godz. - 55 zł. 
 
Pakiet Premium Odkrywca, poza listą miejsc oferowanych przez podstawowy Pakiet Odkrywca, zapewnia m.in. większą liczbę bezpłatnych wejść do muzeów, w tym trzech oddziałów Muzeum Gdańska - Domu Uphagena, Dworu Artusa i Muzeum Poczty Polskiej. Za tę wzbogaconą wersję Karty Turysty trzeba zapłacić: 24 godz. - 65 zł, 48 godz. - 85 zł, 72 godz. - 105 zł (cena normalna) oraz 24 godz. - 45 zł, 48 godz. - 60 zł, 72 godz. - 75 zł (cena ulgowa).
 
Mężczyzna robi sobie selfie, w tle iluminacje świąteczne
Karta Turysty ułatwia zwiedzanie Gdańska. W wiele miejsc uprawnia do wejście bez dodatkowych opłat, oferuje też zniżki na wybrane usługi
fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

Trzy nowe punkty sprzedaży Karty Turysty

W ubiegłym roku sieć punktów prowadzących sprzedaż Karty Turysty powiększyła się o dwa punkty w Sopocie, prowadzone przez Sopocką Organizację Turystyczną - Punkt Informacji Turystycznej przy dworcu kolejowym - ul. Dworcowa 4, oraz Punkt Informacji Turystycznej przy Placu Zdrojowym. Dodatkowo, do sieci punktów sprzedażowych w Gdańsku dołączył Hotel Beethoven, przy ul. Beethovena 7. 

Tym żyje Gdańsk. Prezes GOT: - Branża turystyczna nauczyła się żyć w permanentnym kryzysie

W Karcie Turysty, podobnie jak w Karcie Mieszkańca, dodano też nowy pakiet, dostępny w trzech wariantach: "Smaki Gdańska" w wersji solo, duet i kwartet. Po zakupieniu pakietu użytkownicy mogą korzystać ze specjalnej oferty wybranych gdańskich restauracji na preferencyjnych warunkach i bez dokonywania żadnej płatności bezpośrednio w lokalach.
 
Dodatkowym atutem jest opcja doładowania Karty Turysty biletem na komunikację miejską w całym Trójmieście oraz możliwość skorzystania z usług Premium Portu Lotniczego Gdańsk tj. Fast Track i Executive Lounge.