• Start
  • Wiadomości
  • Budżet Obywatelski: rusza budowa toru rolkarsko-biegowego wokół zbiornika Jabłoniowa

Budżet Obywatelski: rusza budowa toru rolkarsko-biegowego wokół zbiornika Jabłoniowa

Inwestycja jest jedną z propozycji wyłonionych do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego - projekt wygrał w głosowaniu mieszkańców w edycji BO 2018 - i oczekiwaną atrakcją w południowych dzielnicach Gdańska. Pod koniec października powstanie tu tor rolkarski. Trasa otoczy zbiornik retencyjny Jabłoniowa.
02.07.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Wokół zbiornika Jabłoniowa powstaje tor rolkarsko-biegowy. Zakończenie prac planowane jest jesienią
Wokół zbiornika Jabłoniowa powstanie ponad 400 metrowy tor do jeżdżenia na rolkach i ścieżka biegowa. Zakończenie prac planowane jest późną jesienią
fot. DRMG

 

Budżet Obywatelski 2021. Szukasz inspiracji? Takie projekty już zrealizowano w Gdańsku

 

W tym tygodniu podpisano umowę na budowę ścieżki rekreacyjnej wokół zbiornika Jabłoniowa. W ramach zadania powstanie (utwardzony) tor rolkarski i (nieutwardzona) ścieżka biegowa, obie o długości ok. 400 metrów. Ponadto wokół zbiornika pojawi się też oświetlenie i ławki, a jednym z elementów inwestycji jest również utworzenie łąk kwietnych. Wykonawcą prac jest firma Aspergo, która za zrealizowanie zadania otrzyma ok. 566 tys. złotych. Prace zakończą się do końca października 2020 r.
Budowa ścieżki rolkarsko-biegowej zostanie zrealizowana w ramach BO 2019.

Podczas głosowania w Budżecie Obywatelskim 2020 mieszkańcy zdecydowali, że przy zbiorniku Jabłoniowa powstanie plac zabaw. Umowa na opracowanie dokumentacji dla tego zadania została podpisana pod koniec maja. Prace nad projektem zakończą się do końca września 2020 r. Gdy dokumentacja będzie gotowa, ogłoszony zostanie przetarg na realizację zadania.

 

Zielony Budżet Obywatelski wchodzi do Gdańska. Ile będzie wynosił?

 

Budżet Obywatelski 2021. Czy w przyszłym roku Gdańsk stanie się bardziej zielony?

 

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska koordynuje 44 zadania z Budżetu Obywatelskiego 2019 i kolejne 44 zadania z Budżetu Obywatelskiego 2020. Cykl realizacji zadań z BO przewidziany jest na dwa lata.

Do niedzieli 5 lipca można zadecydować o tym, w jaki sposób wydać ponad 18 mln złotych przeznaczonych na tegoroczny Budżet Obywatelski w Gdańsku. Ten rok jest szczególny, bowiem można  zagłosować w nowej pilotażowej edycji Zielonego Budżetu Obywatelskiego. Do wydania jest blisko 4 mln złotych. Wszystkie informacje na temat tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego można znaleźć na www.gdansk.pl/budzet-obywatelski Konsultacja projektu – kontakt na www.gdansk.pl/budzet-obywatelski w zakładce „POMOC-skonsultuj z nami swój projekt”.

TV

Westerplatte – beneficjent czy ofiara polityki historycznej?