Opiekujesz się osobą chorą w domu? Fundacja Hospicyjna zaprasza na bezpłatne szkolenia 

Po sukcesie pierwszej edycji, Fundacja Hospicyjna kolejny raz zaprasza mieszkańców województwa pomorskiego na bezpłatne szkolenia dla opiekunów rodzinnych, formalnych oraz wolontariuszy. Program szkoleń zawiera kompendium wiedzy, jaką powinna posiadać każda osoba zajmująca się opieką nad chorymi. Szkolenia rozpoczną się w marcu, zapisać się można już teraz. 
19.02.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Osoba starsza leży w łóżku, obok niej z lewej strony widać rękę trzymają za rękę osobę leżącą w łóżku
Szkolenia dla opiekunów rodzinnych, formalnych i dla wolontariuszy poprowadzą specjaliści od lat związani z Fundacją Hospicyjną. Szkolenia ruszają już w marcu 2023 roku
fot. Mat. prasowe Hospicjum im. Dutkiewicza

UCK obala mity. Chory na padaczkę może żyć normalnie, a wiedza najlepiej leczy ze strachu

Dla opiekunów rodzinnych, formalnych i dla wolontariuszy

Szkolenia skierowane są do trzech grup: opiekunów rodzinnych, opiekunów formalnych i do wolontariuszy. Dla każdej z nich przygotowano indywidualny plan szkolenia dotyczący najważniejszej problematyki i potrzebnych zagadnień. Szkolenia ruszają już w marcu 2023 roku, a poprowadzą je specjaliści od lat związani z Fundacją Hospicyjną. Terminy i godziny szkoleń ustalono tak, aby mogły z nich skorzystać również osoby pracujące. Szkolenia dla opiekunów rodzinnych odbędą się w dwóch terminach. Ze względu na trudności, z jakimi bardzo często borykają się opiekunowie rodzinni, kurs będzie odbywał się zarówno w wersji stacjonarnej, jak i zdalnej.

Bezpłatne obiady dla przedszkolaków i uczniów. Radni zmienili kryteria, sprawdź jak to załatwić

Więcej informacji oraz pełny plan szkolenia:

Szkolenia dla opiekunów rodzinnych

Szkolenia dla opiekunów formalnych

Szkolenia dla wolontariuszy

Frekwencja, egzamin i certyfikat

Zapisy na szkolenia trwają do zapełnienia ostatniego miejsca, a pierwsze zajęcia ruszają na początku marca. Po przebytym kursie uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe, a osoby, które wezmą udział w szkoleniach skierowanych do wolontariuszy i opiekunów formalnych, po zakończeniu kursu z co najmniej 90 proc. frekwencją i zdanym egzaminie, otrzymają certyfikat potwierdzający ukończenia szkolenia.

Samobójstwa dzieci i młodzieży na Pomorzu. Interpelacja posłanek PO do Ministra Zdrowia

Gdzie odbędą się szkolenia?

Szkolenia będą odbywać się w sali konferencyjnej w budynku Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku znajdującym się przy ul. Kopernika 6. Liczba miejsc na każde szkolenie jest ograniczona do 15 osób, a o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Projekt skierowany jest do mieszkańców woj. pomorskiego.

Więcej informacji można uzyskać od koordynatorki projektu, Barbary Szynaki: b.szynaka@hospicja.pl. tel.: 728 352 098

 

TV

W Gdańsku tkają siatki maskujące dla ukraińskiego wojska