Na 3. Balu Równych Szans w GTS zaśpiewa Natalia Kukulska. Ty też możesz pomóc!

Środki na wsparcie edukacji włączającej i mieszkalnictwa wspomaganego zbierać będą uczestnicy III Balu Równych Szans, który odbędzie się w sobotę, 11 lutego w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Będzie to też okazja do podsumowania 10 lat drogi po lepszą przyszłość dla osób z zespołem Downa. Gwiazdą muzyczną wieczoru będzie Natalia Kukulska, a aukcję główną poprowadzi Przemek Kossakowski.
( 05.02.2023 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Na pierwszym planie eleganckie krzesła na nicg osoby w różnym wieku, siedzą tyłem, patrzą w ekran
Nz. Pierwszy bal odbył się w 2019 roku także w Teatrze Szekspirowskim. Celem balu było zebranie środków finansowych, ale też nawiązanie relacji i partnerstw wspierających wyposażenie ośrodka edukacyjno-rehabilitacyjnego prowadzonego przez Fundację JA TEŻ na rzecz osób z niepełnosprawnościami, a w szczególności osób z zespołem Downa
fot. mat. prasowe Fundacja JA TEŻ

Jak wychować mistrzów świata? Opowiada gdańska trenerka judo Adriana Dadci-Smoliniec

Organizatorem Balu Równych Szans jest Fundacja Wspierania Rozwoju JA TEŻ w ramach kampanii społecznej #jestem21, w partnerstwie z Miastem Gdańsk oraz Olivia Centre, pod patronatem honorowym Prezydent Miasta Gdańska Aleksandry Dulkiewicz oraz Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka.

Cicha aukcja, loteria fantowa, pokaz tańca towarzyskiego 

W trakcie wydarzenia, które rozpocznie się o godz. 19, będzie można poznać misję Fundacji JA TEŻ oraz zobaczyć migawki z działalności ośrodka edukacyjno-rehabilitacyjnego, który powstał dzięki aukcjom i wsparciu uczestników dwóch poprzednich balów charytatywnych.

Europejskie Centrum Solidarności z mnóstwem atrakcji dla rodzin z dziećmi. PROGRAM

Odbędzie się także aukcja cicha oraz loteria fantowa. Na pierwszym balu przedmioty w aukcjach zostały wylicytowane za kwotę ponad 52 tys. zł, a loteria przyniosła dodatkowe 5 000 zł. Na drugim balu w aukcjach zebrano łącznie prawie 70 tys. zł i 3 tys. zł z loterii. Poprzeczka jest więc zawieszona bardzo wysoko. Organizatorzy mają nadzieję, że podczas najbliższej edycji goście będą równie hojni, zachowany zostanie trend zwyżkowy i pobity kolejny rekord.

Do tańca zagra zespół The Celebration Band, w którego skład wchodzą doświadczeni i wykształceni trójmiejscy muzycy. Pokaz tańca towarzyskiego zaprezentują pary sportowe z Tanecznego Klubu Sportowego Creative Dance startujące na turniejach w Polsce i za granicą.

Na środku stoi młody mężczyzna w swetrze, z prawej strony szafki stoją szafki, opiera rękę o szafki
Nz. Michał Milka, pierwsza osoba z zespołem Downa pracująca w Urzędzie Miejskim w Gdańsku, jeden z uczestników pierwszej edycji programu “Down the Road. Zespół w trasie” i od kilku lat ambasador Fundacji JA TEŻ
fot. Jerzy Pinkas/gdansk.pl

Hymn Fundacji po raz pierwszy na żywo 

Będzie można usłyszeć piosenkę “JA TEŻ”, hymn Fundacji, który tego wieczoru po raz pierwszy wykonany zostanie na żywo. Wykona go Żaneta Proma z zespołu SPARK, a w tle wyświetlony zostanie teledysk, w którym wystąpił również Artur Gadowski z zespołu IRA. Głównym bohaterem nagrania jest Michał Milka, pierwsza osoba z zespołem Downa pracująca w Urzędzie Miejskim w Gdańsku, jeden z uczestników pierwszej edycji programu “Down the Road. Zespół w trasie” i od kilku lat ambasador Fundacji JA TEŻ.

W trakcie wieczoru serwowana będzie dwudaniowa kolacja, a także bufety zimne i słodkie, gorąca przekąska oraz napoje.

"Trzeba iść do przodu" - Michał Milka z etatem w Urzędzie Miejskim

Bal po raz trzeci poprowadzi Beata Szewczyk, dziennikarka Radia Gdańsk, a w przeszłości również Radia Kolor i Radia ZET. 

Fundacja Wspierania Rozwoju JA TEŻ. Jaką ma misję?

Misją Fundacji Wspierania Rozwoju JA TEŻ są wszelkie działania na rzecz rozwoju, edukacji i integracji społecznej dzieci, młodzieży i osób dorosłych z zaburzeniami rozwoju i funkcjonowania, a w szczególności osób z zespołem Downa.

Fundacja powstała 6 grudnia 2012 roku w Gdańsku.

- Obchodzimy okrągły jubileusz - 10-lecia działalności. Za nami ogrom pracy, wiele zmagań o lepsze życie dla osób z zespołem Downa oraz niezwykłe osiągnięcia. Przed nami coraz więcej możliwości i coraz jaśniejsze słońce. Cieszymy się, że jesteśmy w Gdańsku, gdzie prawdziwie widać morze możliwości - mówią przedstawiciele fundacji.

Od 2017 roku posiada status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP). Jest także członkiem EDSA (European Down Syndrome Association) oraz DSI (Down Syndrome International).

Szczegóły dotyczące wydarzenia dostępne są na stronie Fundacji JA TEŻ:

Strona główna balu

Program balu

Formularz rezerwacyjny

Aukcja