Aniołki. Dzielnicowy plac zabaw zostanie zmodernizowany dzięki Budżetowi Obywatelskiemu

Zniszczone urządzenia zostaną wymienione, podobnie jak nawierzchnia placu. W ramach inwestycji pojawią się też nowe obiekty, z których będą mogli do woli korzystać najmłodsi gdańszczanie. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska rozstrzygnęła przetarg na modernizację jednego z nielicznych placów zabaw w dzielnicy Aniołki.
04.01.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Plac Zabaw w Parku Zielonym zostanie zmodernizowany w najbliższych miesiącach
Plac Zabaw w Parku Zielonym zostanie zmodernizowany w najbliższych miesiącach
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

To zwycięski projekt dzielnicowy Budżetu Obywatelskiego

Zaplanowana inwestycja to zwycięski projekt Budżetu Obywatelskiego pod hasłem: "Modernizacja placu zabaw w Parku Zielonym - bezpieczne i ciekawe miejsce zabaw dla wszystkich dzieci". Zakłada on m.in. wymianę wymytego żwirowego podłoża na nową nawierzchnię, demontaż urządzeń będących w złym stanie technicznym, naprawę i uporządkowanie zniszczonego ogrodzenia, montaż nowych urządzeń do zabawy - tzw. instalacji integrujących, a także montaż linarium.

Kierowcy i piesi już na nowym odcinku ul. Piotrkowskiej

Plac zabaw znajduje się w Parku Zielonym, w sąsiedztwie budynków Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.

Radni dzielnicy Aniołki przypominają, że to pierwszy plac zabaw, który powstał w tej dzielnicy, a DRMG dodaje, że obecnie jest to jedyny plac zabaw w dolnym tarasie Aniołek.

Umowę na realizację inwestycji podpisano z Grupą Magic Garden. Koszt prac oszacowano na ponad 244 tys. złotych. Te zakończą się w czerwcu 2023 r.

 

2
Mat. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

Gdzie znajduje się Park Zielony?

Park Zielony to miejska przestrzeń, która znajduje się w rejonie ulic Marii Skłodowskiej - Curie i Juliana Tuwima. Powierzchnia terenu objętego planowaną inwestycją wynosi około 433 mkw.

Istniejący plac zabaw jest w pełni zagospodarowany i ciekawie wyposażony. Część urządzeń jest jednak w złym stanie technicznym. Te trzeba wymienić na nowe, podobnie jak zniszczoną nawierzchnię żwirowo - piaskową. Jest ona miejscami zanieczyszczona i przerośnięta trawą oraz chwastami.

Zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic 3 Maja i Nowe Ogrody

W centralnej części placu zabaw znajduje się trawnik w kształcie półkola. Projekt BO przewiduje jego zagospodarowanie - budowę nawierzchni ze specjalnych płyt gumowych oraz montaż w tym miejscu nowego urządzenia zabawowego.

Zgodnie z ustaleniami usunięte zostaną też pozostałości palisady drewnianej, dzięki czemu teren przeznaczony do zabawy dla najmłodszych powiększy się o sąsiadujący trawnik.

Zamontowane zostaną także dwie dodatkowe ławki nawiązujące stylistycznie do już znajdujących się w tym miejscu.