• Start
  • Wiadomości
  • Zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic 3 Maja i Nowe Ogrody

Zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic 3 Maja i Nowe Ogrody. Wróciły roboty drogowe. MAPKA

W poniedziałek, 9 stycznia, w godzinach porannych wznowione zostały prace na skrzyżowaniu ul. 3 Maja i Nowe Ogrody. W związku z tym wprowadzono zmiany w organizacji ruchu. Wśród nich m.in. zamknięcie skrajnych pasów ruchu po obu stronach ul. Nowe Ogrody, zwężenie jezdni w ul. 3 Maja, zamknięcie przejścia dla pieszych w ul. Nowe Ogrody na wysokości urzędu.
09.01.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Od poniedziałku, 9 stycznia, na skrzyżowaniu ulic 3 Maja i Długie Ogrody nastąpiła zmiana organizacji ruchu. Zdjęcie z godz. 8.17
Od poniedziałku, 9 stycznia, na skrzyżowaniu ulic 3 Maja i Długie Ogrody nastąpiła zmiana organizacji ruchu. Zdjęcie z godz. 8.17
fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

Remont trwa od października  

Skrzyżowanie ulic 3 Maja i Długie Ogrody jest jednym z najważniejszych w Gdańsku. Jego remont rozpoczął się 17 października 2022 roku. Prace polegają na rozbudowie istniejącego systemu odwodnienia w celu poprawy odbioru wód opadowych, które zbierają się w tym miejscu w trakcie nawalnych opadów deszczu. Ważnym elementem realizacji jest budowa kolektora deszczowego wzdłuż torów tramwajowych.

Inwestycja została podzielona na siedem etapów.  

Na okres świąteczno-noworoczny roboty zostały wstrzymane, przywrócono przystanek tramwajowy Urząd Miejski 01 oraz ruch drogowy w ul. 3 Maja. 

Zmiany w ruchu drogowym od poniedziałku, 9 stycznia

- Od poniedziałku, 9 stycznia, zostaną wznowione kolejne roboty związane z odwodnieniem skrzyżowania na ul. Nowe Ogrody i 3 Maja - informuje Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Planowane jest:

  • zamknięcie skrajnych pasów ruchu po obu stronach ul. Nowe Ogrody od strony Urzędu Miejskiego w kierunku ul. Kartuskiej oraz Huciska
  • jezdnia w ul. 3 Maja na wysokości aresztu zostanie zwężona do dwóch pasów.
  • kierowcy jadący ul. Nowe Ogrody od strony Urzędu Miejskiego będą mogli poruszać się jedynie na wprost
  • ponownie zamknięte zostanie przejście dla pieszych w ul. Nowe Ogrody na wysokości urzędu. Piesi będą mogli korzystać z przejścia po drugiej stronie ulicy na wysokości aresztu.
plansza etap 5

Taka organizacja ruchu planowana jest do końca lutego. Postęp robót, a tym samym terminy obowiązywania tymczasowej organizacji ruchu, uzależnione są od warunków atmosferycznych.


ZOBACZ ZDJĘCIA Z PRAC REMONTOWYCH W DNIU 9 STYCZNIA 2023 ROKU

 

Wykonawcą robót jest Konsorcjum firm Poleko Budownictwo Sp. z o.o. oraz WPRD Gravel Sp. z o.o. Koszt realizacji wynosi 6,8 mln zł.

Zadanie uzyskało dofinansowanie ze środków POIiŚ 2014-2020 w ramach przedsięwzięcia pn. „Systemy gospodarowania wodami opadowymi na terenach miejskich – miasto Gdańsk – etap III”. 

 

TV

Huczne obchody 50-lecia Zaspy